Sensacingos Vilniaus miesto mero skyrybos: kodėl vyrai palieka savo šeimas? (1)

Šią vasarą žiniasklaidoje plačiai nuaidėjo Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus skyrybos ir santuoka su nauja mylimąja. Šie santykiai buvo aptarinėjami ir socialiniuose tinkluose, ir net specialioje spaudos konferencijoje, dėl kurios R. Šimašius netgi trumpam grįžo iš Prancūzijos.

Išgirdusi tokias kalbas, prabilti nusprendė ir vyro palikta psichologė Ramunė, kuri pasirodė TV3 laidoje „Prieš srovę“.

Ką jaučia moteris palikta vyro?

Ar įmanoma sumažinti skyrybų sukeltą šoką ir skausmą?

Ramunė daug apie tai galvojo ir netgi rašė viešai.

„Mes, moterys, esam labai skirtingos, bet skyrybų skausmas veikia panašiai. Pykti yra normalu ir net labai gerai“, – laidoje sakė ji.

Daugelį šią vasarą nustebinusios R. Šimašiaus skyrybos buvo plačiai aptarinėjamos visuomenėje, o spaudos konferencijoje išgirdęs klausimą, ar vos per šešis mėnesius spėjo šitaip įsimylėti, kad netgi susituoktų, meras neslėpė:

„Na, žinote, aš pažįstu žmonių, kurie savo draugystės trečią dieną nuneša pareiškimus tuoktis ir laimingai gyvena 30 metų.

Tad koks tas teisingas terminas visuomenėje, aš nežinau“.

Su tuo, kad euforija santykiuose yra svarbi, o jai išnykus, žmonės sprunka, sutinka ir psichologė Ramunė.

„Man vyras atvirai nepasakė, kad išeina pas kitą. Jis susikrovė lagaminus, įsidėjo gražiausius megztukus, ir… daugiau į namus nebegrįžo“, – laidoje kalbėjo ji.

Garsi psichologė prabilo ir apie teisinės sistemos užkulisius bei tai, ką pamato moteris, kai nusprendžia ginti vaikus ir priminti tėvui, kad jis taip pat turi pareigą jais rūpintis ir juos išlaikyti.

Tačiau kas atsakinga, kad vyrai šią pareigą pamirštą?

„Vaiko, kaip atskirto subjekto, vyras nebemato – jis mato bobą, kuri prigadino jam gyvenimą ir kuriai pinigų duoti nenori. Jis nenori suprasti, kad ne paliktą žmoną, o vaiką jis turi išlaikyti“, – laidoje sakė psichologė.

Ar palikdamas žmoną vyras turi atvirai pasakyti tikrąją skyrybų priežastį?

Ar skyrybų randai sugyja?

Ar gali būti, kad Lietuvos teisinė sistema visgi labiau palanki šeimas palikusiems vyrams?

Archyvų nuotr.

Vyras prieš 5 metus paliko šeimą, vyresnieji buvo studentai, tačiau alimentus vos išsiderėjau tik mokinukui. Dabar kai jam sukaks 18 metų, jis kaip dieninės mokyklos vienuoliktokas, po poros mėn. PATS turės galimybę kreiptis į teismą dėl akimentų ( šiuo metu moka 290 eurų / mėn. ir niekada nė cento jokiai dovanėlei, net gimtadieniui, savo suaugusių vaikų niekada nesveikino nė anksčiau, kil dar buvo "santuokoje", tiesiog sakydavo, kad šeimos šventės yra niekai ir nereikakingos išlaidos.. "Neprisimena" vaikų gimtadienių... Žeminanti teisinė sistema paranki "vyrams", kurie savo paleistuvišką elgesį dangsto neva prastais santykiais su buvusia šeima, nirs iš tikro jie yra neatsakingi melagiai ir egoistai, dirbantys ir gyvenantys tik savo malonumų tenkinimui, o šeimos nė nesuvokia!... Pradėkime nuo mažumės, ugdyti reiktų nuo darželių, mokyklų. Ką veikia tikybos ir etikos mokytojai? Šeimos, asmeninės atsakomybės, ištikimybės, pagarbos silonesniam sąvokos greit bus visai pamirštos...Karaliauja Rinka! Visur viešai spaudoje "elitu" pristatomos dažytos dirbtinės lėlės su pasipusčiusiais senstelėjusiais turčiais... Visuomenėje nebeliko pagarbos...trūksta atidos, meilės, supratimo...- o jų nenupirksi!.. Gal bent žiniasklaida pradėtų rodyti pavyzdį ir nepasakoti tų pasipūtėlių už pinigus, o pradėtų daugiau pasakoti apie tikrai gertus pagarbos Lietuvos piliečius bei rimtus įvykius? Tikrai esame pavargę nuo smurto ir turčių gyvenimėlių bei melagingų dantykių demonstravimo pompastikos viešumoje... Linkiu visiems pagarbos, atidos, gėrio ir meilės!
Birutė, 2021-09-11 14:01
Sidebar placeholder