Sergejus Lazarevas: Norite būti sveiki? Niekada niekuo nesiskųskite

Manoma, kad asmenys, laisvi nuo minios primestų baimių ir šablonų su didžiuliu susidomėjimu studijuoja tokių psichologų, kaip S. N. Lazarevas, darbus.

Sergejus Nikolajevičius nuėjo ilgą tyrinėjimų kelią.

Nuo devintojo dešimtmečio jis sukaupė tiek daug asmeninių atradimų, bandydamas atsekti priežasties ir pasekmės ryšį tarp žmogaus pasaulėžiūros ir su juo vykstančiais įvykiais, kad to užteko 29 knygoms

Tikrai verta susipažinti su neįtikėtinai įdomiais atvejais, kuriuos aprašė Lazarevas ir jo pateiktais paaiškinimais. Šiandienai specialiai jums, mieli skaitytojai, pateiksime keletą įdomiausių jo citatų.

Sergejus Lazarevas: Norite būti sveiki? Niekada niekuo nesiskųskite.

1. Anksčiau nesupratau, kodėl kultūroje egzistuoja nebyli taisyklė, draudžianti skaityti valgant. Pasirodo, kad maistas, valgomas skaitant knygą, žiūrint televizorių, aptariant politines ir šeimos problemas, gali traumuoti žmogaus sielą, nes valgymo metu informacija laisvai nukeliauja į pasąmonę.

2. Bet koks susirgimas, nesvarbu ar tai būtų organinis ar funkcinis pažeidimas, pristabdo sieloje besivystančią agresiją.

3. Ar žinote, kodėl geriate? Žmogus turi mylėti jį supantį pasaulį, o jeigu jis nejaučia jam meilės, jo sieloje vystosi diskomforto būsena, prasideda sielos kančios. Žmogus stengiasi jas malšinti bet kokiomis priemonėmis.

Tikroji narkomanijos ir alkoholizmo priežastis yra sumažėjęs meilės lygis jūsų sieloje. O tokia būsena atsiranda dėl stiprių nuoskaudų, dėl meilės žmonėms slopinimo.

4. Ar norite, kad patarčiau, kaip būti sveikiems ir ilgai gyventi? Niekada niekuo nesiskųskite. Nei likimu, nei Dievu, nei praeitimi, nei žmonėmis. Išoriškai elkitės kaip norite, bet viduje – bet kokia jūsų pretenzija – tai programa, skirta sunaikinti tą, kuriam ji yra skirta. Ląstelės negali teikti pretenzijų organizmui dėl asmeninių interesų. Negali, nes tokia programa sugriaus kūną. Todėl tokia ląstelė atsiskiria ir suserga.

5. Buityje dažnai leidžiame sau blogai kalbėti apie žmones, apie save, apie savo likimą. Pasirodo, šis įprotis ardo žmogaus… dantis.

6. Pasąmoningai mes visad pirmieji įskaudiname tuos, kurie savo elgesiu įskaudina mus.

7. Reikalas tame, kad Dievo įsakymai skirti ne formai, o turiniui, mūsų emocijoms. „Jei trenkė per vieną skruostą, atsuk jam kitą“ – tai nėra fizinės saugos atsisakymas. Tai reiškia, kad viduje neturėtų būti atsakomosios agresijos.

8. Realiai, pakeisti situaciją galima tik pasikeitus pačiam. Pirmiausia, ką reikia padaryti – atsisakyti noro kontroliuoti situaciją. Suvokti, kad nors situacija mažuose dalykuose veikia prieš, iš esmės ji visada veikia jūsų naudai.

9. Įsivaizduokite, kad susipažinote su nuostabia moterimi ir jūsų siela siekia būti su ja, norite verkti iš laimės kai apie ją galvojate, viduje viskas dreba, sieloje atsiranda nepaaiškinamo ir neapsakomo grožio jausmas.

Ir jūs jaučiate, kad pradedate keistis, siela pasidaro geresne ir gražesne, jums atrodo, kad tai meilė. Tačiau tai tik pusiau meilė. O dabar įsivaizduokite, kad mylima moteris jus įžeidė ar išdavė arba kitaip nederamai pasielgė.

Ir jeigu sugebėjote išsaugoti visus tuos jausmus, kuriuos patyrėte pradžioje, tuomet čia ir yra tikroji meilė. Tikras pasaulio suvokimas prasideda ne tiek nuo malonumo ir skausmo, kiek nuo jų įveikimo. Didžiausią skausmą gali iškęsti tie, kurie gali iškęsti didžiausią laimę.

10. Visada prisiminkite, kad bet kurią sekundę viskas, kas mus supa gali išnykti. Mylimas žmogus bet kurią sekundę gali išduoti, įžeisti arba numirti. Kad bet kurią sekundę galite numirti ir jūs. Tada pretenzijos po truputi išnyks, o meilė liks. Jūsų meilės jausmas neturėtų nuo nieko priklausyti.

11. Dieviškosios malonės nesuvaldysite savo lūkesčiais.

12. Negalite melstis tam, kurio nekenčiate.

Pasirodo, bet koks nepasitenkinimas Dievu patenka į sielą ir ten pasilieka.

Ir vėliau esant kritinei situacijai, žmogus pradeda melstis, bet jo malda nesuveikia.

Be tiesioginių priekaištų Dievui, egzistuoja ir netiesioginiai.

Juos atvaizduoja 3 momentai.

Pirmasis – nepasitenkinimas Dievu per supantį pasaulį, visuomenę, valstybę, žmonių grupę.

Antrasis – pretenzijos Dievui per tėvus, mylimuosius ir artimuosius.

Trečiasis – pretenzijos Dievui per nepasitenkinimą situacija, savimi, savo likimu.

Bet koks ilgalaikis nepasitenkinimas savimi arba situacija yra pasąmoninga nuoskauda, susijusi su savimi, likimu ir Dievu.

13. Bet koks gydymo metodas, neparemtas dvasiniu žmogaus tobulėjimu, veda į degradaciją.

14. Kai žmogus nuoširdžiai prašo atleidimo, gali skaudėti jo siela, nes tai yra pokytis.

15. Uždarumas, nenoras ir nemokėjimas bendrauti su žmonėmis – vienas iš puikybės požymių.

16. Neįmanoma ugdyti žmonių pasitelkus sąmonę, logiką, priekaištus ir reikalavimus. Pajuskite absoliutų vidinį bejėgiškumą. Atmeskite viską, išskyrus meilę.

17. Santykiai su žmogumi – būdas auginti meilę. Patys santykiai nėra tikslas.

18. Jeigu kas nors su manimi elgsis agresyviai, vadinasi sieloje turiu analogišką programą. Aš ją pašalinu ir atakos automatiškai nebelieka. Bet kokia agresijos forma yra neįmanoma, jeigu mano sieloje nėra analogiškos programos.

19. Svarbiausia – ne mechaninis apsivalymas, karmos išvalymas ateityje ir praeityje (net per atgailą), o žmogaus charakterio ir požiūrio pasikeitimas.

20. Žmogaus požiūris, jo emocijos veikia laikinąjį kūną stipriau, nei jo fiziniai veiksmai.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder