Shakira

Shakira džiaugiasi "Waka Waka": daina, nuo kurios prasidėjo jos meilės romanas su Pique

Neskaitant to, kad Šakiros ir Gerardo Pique santykiai nutrūko 2022 metų viduryje, apie viską, kas vyksta su atlikėja, yra apie ką kalbėti, jei tai susiję su futbolu.

Dabar taip atsitinka dėl "Arsenal" publikacijos su originalia versija "Waka Waka" ritmu ir kuri skirta Kai Havertzui.

Šakirai patinka šis įsimintinas "Arsenal" sirgalių skandavimas pagal jos dainą.

Ir niekam ne paslaptis, kad Shakiros ir Pique meilės istorija prasidėjo 2010 m., prieš pasaulio futbolo čempionatą Pietų Afrikos Respublikoje, kuriame dainininkė buvo pagrindinė minėtos dainos figūra, o buvęs žaidėjas buvo pašventintas su Ispanija turnyre.

Filmuodama dainos "Waka Waka" (This Time for Africa) vaizdo klipą ji pajuto pirmuosius kūno virpuliukus.

Tai 2017 metais užfiksavo vokiečių savaitraštis "Bunte", kai ji kalbėjo apie įkvėpimą sukurti dainą "Me enamore", kuri skirta būtent katalonams:

"Dainoje aprašomas mūsų pirmasis susitikimas įrašinėjant 2010 m. pasaulio futbolo čempionatui skirtą klipą "Waka Waka" ir tai, kaip jaučiausi jį pamačiusi Los Andžele: kaip žaibas iš giedro dangaus!

Tai buvo ta akimirka, kuri pakeitė visą mano gyvenimą", - sakė ji.

Santykiai baigėsi, jausmai pasikeitė, prisiminimai gali būti kitokie, tačiau ji nepamiršta, ką ši daina reiškė jos karjerai ir kokią įtaką ji turėjo 2010 m. pasaulio futbolo čempionato Pietų Afrikoje kontekste.

Štai kodėl po to, kai "Arsenal" socialiniame tinkle pasirodė įrašas, rodantis jų sirgalių skanduotę po pergalės 1:0 išvykoje prieš "Brentford", ji nusprendė juo pasidalyti savo "Instagram" istorijose.

Tokį vaizdo įrašą užfiksavo Anglijos klubas, kuris 13-ąją rungtynių dieną, pasinaudojęs "Manchester City" ir "Liverpool" lygiosiomis, perėmė 2023-24 m. "Premier" lygos lyderio poziciją.

Iš kur Shakira gavo "Waka Waka" melodiją?

Tai priedainis, kurį Kolumbijos dainininkė vis kartoja dainoje "Waka Waka": "Tsamina mina, eh, eh, eh. Waka waka, eh, eh, eh.

Tsamina mina zangalewa, anawa-a-a-a" ir iš pradžių buvo kalbama, kad milijono dolerių ieškinį ruošiasi pateikti dainininkas iš Dominikos Wilfrido Vargas.

Viskas dėl to, kad tuos pačius žodžius jis pavartojo labai garsioje dainoje "El negro no puede", kurią 1987 m. atliko grupė "Las Chicas del Can".

Tačiau po kurio laiko pats Dominikos Respublikos muzikantas interviu CNN paaiškino, kad jokio ieškinio dėl tariamo plagiato nėra.

Jis netgi paaiškino, kad tą fragmentą jis ir "Shak" paėmė iš to paties šaltinio:

Aš paėmiau tą dainą ("El negro no puede") iš to paties šaltinio, iš kurio ją paėmė Shakira, aš neturiu nieko bendro su ta daina.

Pirmiausia noriu sužinoti, kam daviau pareiškimus dėl pretenzijų, su kokia teise galiu paduoti į teismą dėl kažko, kas man nepriklauso. Man gėda ir jaučiuosi įžeistas", - sakė jis.

Pasirodo, kad įsimintinas ir skambus "Waka Waka" ir Wilfrido Vargaso dainos fragmentas yra kilęs iš dainos "Zangalewa", kurią prieš daugelį metų Afrikoje dainuodavo kariuomenės nariai, skautų būriai ir visokios kitokios grupės, kurdavusios nuotaiką žygiams.

Pirmieji šį priedainį 1986 m. panaudojo Kamerūno grupė "Golden Sounds", vėliau jį panaudojo Wilfrido Vargasas Lotynų Amerikos hitui, kurį dainavo grupė "Las Chicas del Can", o 2010 m. jis skambėjo Shakiros balsu, kuris nustatė ritmą pasaulio futbolo čempionate Pietų Afrikoje su nepamirštamu "Waka Waka Waka".

Taigi "Arsenal" sirgalių Havertzui dainuojamas ritmas gali būti originalus, atkeliavęs iš Afrikos, tačiau tai, kad juo pasidalijo atlikėja iš Barankilos, primena santykius su Pique ir jų meilės istorijos pradžią, kuri baigėsi po 12 metų ir iki šiol kelia skandalus ir ginčus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder