„Ši sala tokio grožio, kad norisi viską fotografuoti“

„Noriu paskatinti visus, dar neaplankiusius šio rojaus kampelio, įtraukti jį į savo sąrašą“, - rekomenduoja Madeiroje apsilankiusi Alina Usinovič ir su „Vakarų ekspreso“ skaitytojais dalijasi įžvalgomis iš šios įsimintinos kelionės.

„Pirmiausia turiu prisipažinti, kad žygiai kalnuose tikrai nėra mano sfera. Tačiau visur, kur teko kopti, vaizdai buvo verti kiekvieno žingsnio. Ši sala yra tokio grožio, kad norisi fotografuoti tiesiog viską. Žinoma, po kelių dienų supranti, jog tai beprasmiška, ir daugiau pradedi tiesiog mėgautis akimis. Kalnai, uolos, žydras vandenynas, levadų takai, kriokliai, pirmą kartą gyvai matomi augalai - viskas tiesiog nuostabu“, - pradėjo pasakoti A. Usinovič.

Tiesa, ji nerekomenduotų rinktis skrydžio į Madeirą pradedantiesiems keliautojams, mat faktai apie Madeiros oro uosto pavojingumą, pasirodo, nėra iš piršto laužti.

„Apie Madeiros oro uosto pavojingumą buvau girdėjusi ne kartą ir nuoširdžiai nepatarčiau pirmą kartą skrendantiesiems lėktuvu rinktis šios krypties. Skraidau gana dažnai, bet tokio drift'ą ore primenančio nusileidimo dar nebuvau patyrus, o lagaminą atgavau tik su 2 ratukais iš 4 bei skyle jame“, - ne itin linksmą kelionės pradžią prisimena keliautoja.

Nors dauguma Madeiroje pasirenka nuomotis automobilį ir keliauti savarankiškai, A. Usinovič rekomenduoja bent dienai išvykti į ekskursiją su gidu.

„Mes pasirinkome išvyką visureigiais po vynuogynus ir tai buvo viena geriausių kelionės dienų. Įspūdžiai važiuojant kalnuotomis bekelėmis be stogo gniaužė kvapą, o vietinis gidas (buvęs lenktynininkas) papasakojo begalę įdomių faktų“, - minėjo A. Usinovič.

Taip pat ji rekomendavo pakeliauti bent vienu iš levadų (nepaprastos drėkinimo sistemos) takų. Tai, pasak jos, lankantis Madeiroje - privaloma.

„Bijantiesiems sunkių trasų galiu drąsiai rekomenduoti Levada do Rei. Šis mūsų žygis buvo spontaniškas, tad nebuvome tinkamai pasiruošę, bet įveikėme beveik 12 kilometrų avėdami basutėmis be jokio vargo“, - prisiminė keliautoja.

Pasak jos, orai Madeiroje gali būti nenuspėjami. Galite įvažiuoti į tunelį iš audros, o po 2 km išlįsti saulės kaitroje.

„Siūlau kiekvieną dieną būtinai pasiimti lietpaltį bei kepurę nuo saulės, nepriklausomai nuo to, ką rodo orų programėlės“, - patarė A. Usinovič.

Sunkiai prognozuojami Madeiros orai sutrukdė keliautojai pasigėrėti vienu iš rekomenduojamų aplankyti objektų - saulėtekiu Pico do Arieiro.

„Nors atsikėlėme 5 ryto ir leidomės į trasą suktais keliais, atvažiavę į vietą ir pamatėme tik… rūką“, - apgailestavo keliautoja.

Pasak jos, pagrindiniai keliai Madeiroje yra geros būklės, bet nepatyrusiems vairuotojams gali būti sunku siaurose miestelių gatvėse, staigiuose posūkiuose kalnuose arba ieškant stovėjimo vietos prie gausiai lankomų objektų.

„Tad įvertinkite savo pajėgumus ir jokiu būdu neimkit didelių automobilių. Galiu patikinti, kad ir su “Fiat Panda„ pavyko užvažiuoti visur, kur norėjom“, - patarė keliautoja.

Iš patirties ji pasakojo, kad Funšaliui aplankyti užtenka ir vienos dienos.

„Būtina funikulieriumi pakilti į Monte palace, apsilankyti tropiniame sode, o nuo kalno nusileisti tradicinėmis rogutėmis (Taboggan). Tik, kaip ir įprasta prie visų turistų pamėgtų vietų, pasiruoškite, kad visur reikės laukti porą valandų eilėje“, - pasakojo A. Usinovič.

Iš pagrindinių lankytinų ir visur aprašomų objektų jai labai gerą įspūdį paliko Porto Moniz natūralūs baseinai (kaina vos 3 Eur), Cabo Girao (stiklinės grindys visiškai nebaisios), Ponta de Sao Lorenco (itin įspūdinga vietovė), Camara de Lobos (tikras turistinis, bet be galo jaukus miestelis), Seixalio paplūdimys (tobulai tinkamas instragramo fotosesijai).

„Mini nusivylimas buvo Santana, bet tikriausiai todėl, kad buvome išsikėlę aukštus lūkesčius šiai vietai ir tikėjomės išvysti kur kas daugiau tradicinių namukų“, - prisiminė keliautoja.

Įdomesnė vieta, kurioje teko apsilankyti - Quinta do Barbusano vyno darykla: nuostabi ekskursija, nebrangi degustacija ir tobuli vaizdai.

„Beje, dauguma vynų Madeiroje yra tikrai saldūs, bet ši vieta buvo išskirtinė“, - akcentavo A. Usinovič.

Renkantis viešbutį, ji siūlo neapsiriboti tik pietine salos dalimi, kadangi Madeira nėra didelė ir tikrai nebus problemos nuvažiuoti į kitą jos pusę.

„Mes apsistojome šiaurėje ir net keli vietiniai sakė, kad renkasi tą salos dalį atostogoms dėl ramybės ir jos grožio“, - savo įspūdžiais dalijosi pašnekovė.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder