Šlapimo pagrindu pagamintas alus: Belgijos alaus gamybos naujovė?

(1)

Kaip žino čia gyvenantys, Belgija yra viena pirmaujančių šalių pasaulyje, kalbant apie alaus inovacijas. Šalies didžiosiose ir mikro alaus daryklose nuolat kuriami keistoki ir nuostabūs nauji skoniai ir mišiniai, - skelbia brusselstimes.com.

Tačiau Singapūro alaus gamintoja "Brewerks" gali būti metusi pirštinę Belgijos aludariams su neseniai sukurtu nauju gėrimu, kurį sudaro filtruotas buitinis vanduo ir šlapimas.

Remiantis 2003 m. pradėtu NEWater valymo procesu, nuotekos pereina tris valymo etapus, kol sumaišomos su vokišku miežių salyklu, amerikietiška apynių veisle citra, kalypso apyniais ir norvegiškomis fermų mielėmis kveik, kad būtų sukurtas NEWBrew.

Procesas panašus į vieną "kanalizacijos į alaus daryklą" aparatą, kurį 2017 m. sukūrė Gento universiteto bioinžinieriai.

Belgijos procese iš šlapimo išgaunamas grynas vanduo ir trąšos, kurios filtruojamos tiesiai iš pisuarų per saulės energija varomą filtravimo sistemą.

Archyvų nuotr.

Nuotrauką tviteryje paskelbė @FbwUGent

Šlapime yra 70 proc. visų nuotekose esančių naudingų trąšų, tačiau jis sudaro tik 1 proc. viso nuotekų kiekio. Užuot jį skiedus ir išmetus į kanalizaciją, Gento įrenginys jį filtruoja tiesiai iš tualetų.

Pažangiųjų procesų technologijų, skirtų miestų ištekliams panaudoti, centro mokslininkai perdirbtų nuotekų pagrindu taip pat sukūrė alų "Nuo kanalizacijos iki alaus daryklos".

Tuo metu jie svarstė galimybę išvalytą vandenį iš pisuarų panaudoti naujai šio alaus versijai sukurti.

Dabar, kai NEWBrew ėmėsi iniciatyvos, tai gali paskatinti alaus gamintojus Belgijoje pradėti gaminti savo šlapimo pagrindu pagamintų gėrimų asortimentą.

Archyvų nuotr.

Belgijos ministras pirmininkas Charlesas Michelis geria alų 20-ojo Belgijos alaus savaitgalio festivalio metu Briuselio centre

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder