Slidinėjimas Lietuvoje

Bene daugiausia dėmesio pastaruoju metu sulaukianti žiemos pramoga Lietuvoje yra slidinėjimas. Entuziastai vis dažniau išbando tiek slides ar rogutes, tiek snieglentes ar riedslides.

Verta yra paminėti, kad pastaruoju metu Lietuvoje daugėja vietų, aprūpintų slidinėjimo trasomis, kuriomis galime džiaugtis, ne tik kai žiema mus pamalonina tam tinkamu oru. Dabar jau galima rasti slidinėjimo trasų, veikiančių ištisus metus.

Slidinėjimo trasos visiems

Antai Anykščiuose esantis Kalitos kalnas vasarą kviečia išbandyti 40 km/h greitį vystančių mechaninių rogučių trasą. Na, o žiemą net 5 keltuvai kelia į pačioje kalno viršūnėje esantį sniego parką, kur galima slidinėti įvairiose trasose, priklausomai nuo įgūdžių lygio.

Lietuvos žiemos sporto centras Ignalinoje taip pat yra puikiai pritaikytas žiemos turizmui. Čia galite išbandyti ir snieglenčių teikiamas pramogas. Liepkalnyje yra net 10 slidinėjimo trasų.

Sniego gaminimo sistema garantuoja puikią dangą bet kokiu žiemos oru. Kita vertus, čia esantis sniego parkas yra tikras rojus snieglentininkams.

Mortos kalno slidinėjimo kompleksas, esantis Plungės rajone, veikia tik tam tinkamomis žiemos sąlygomis. Beje, čia taip pat veikia kelios skirtingos slidinėjimo trasos. „​Snow Arena“, įsikūrusi Druskininkuose, žiemos pramogas siūlo ištisus metus. Be to, čia galima išbandyti Snow Tubing pramogą arba, kitaip tariant, leidimąsi nuo kalno tam pritaikytomis padangomis.

Galite paslidinėti ir Jonavos slidinėjimo centre, ir Aukštagirės slidinėjimo trasose, Šilalės rajone, ir Utrių slidinėjimo kurorte, Klaipėdos rajone. Tiesa, čia galite apsilankyti tik tuomet, kai tam yra tinkamos žiemos sąlygos.

Dar viena ekstremali pramoga, kurią gali išbandyti ekstremalių pojūčių mėgėjai, yra slidinėjimas automobiliu. Slidinėjimo trasa yra paruošiama specialios sniego gaminimo sistemos pagalba, nes tam yra laikomasi ypatingų reikalavimų.

Taigi, „Nemuno žiedo lenktynių trasoje, esančioje Kačerginės k., Kauno rajone, galite išbandyti savo vairavimo įgūdžius ypatingomis žiemos sąlygomis.

Profesionalūs slidinėjimo renginiai

Jei jums patinka dalyvauti patiems, ar tiesiog esate slidinėjimo mėgėjai, galite mėgautis profesionaliais slidinėjimo renginiais, organizuojamais Lietuvoje. Lietuvos kalnų slidinėjimo federacija organizuoja slidinėjimo renginius tiek vaikams, tiek suaugusiems. Druskininkų „​Snow Arena“ rengia Lietuvos kalnų slidinėjimo taurės finalų varžybas. Tiesa, Lietuvos kalnų slidinėjimo Slalomo čempionatas vyksta Ignalinoje.

Skigo.lt“ organizuoja Lietuvos slidinėjimo ilgųjų nuotolių čempionatus. Paskutinis toks čempionatas klasikiniu stiliumi vyko Madonoje, Latvijoje. Be to, lygumų slidinėjimo varžybos ir maratonai vyksta ir Ignalinoje. Ten suguža tikri slidinėjimo entuziastai.

Naktinis slalomo čempionatas slidininkus sukviečia į Liepkalnį. Lietuvos slidinėjimo renginiai, kaip matome, gali vykti ir svetur. Pavyzdžiui, Italijoje vyko Lietuvos nacionalinis kalnų slidinėjimo jaunimo čempionatas.

Kita vertus, Lietuvoje gali būti organizuojami slidinėjimo renginiai, skirti ir kitų šalių sportininkams. Pavyzdžiui, Druskininkuose vyko Baltijos šalių taurės čempionatas.

Akivaizdu, kad pastaruoju metu Lietuvoje slidinėti galima ištisus metus. Trasos yra pritaikytos tiek pradedantiesiems, tiek jau įgudusiems slidininkams.

Slidinėjimas yra aktyvaus poilsio forma, tuo pačiu garantuojanti nepamirštamas akimirkas. Taigi, jei jus traukia žiemos pramogos, mėgaukitės jomis tiesiog šalia namų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder