Spalvotas „Euroviziją“ nugalėjusio Oleho gyvenimas – kova su priklausomybe, sunkus darbas ir nerami praeitis

„Eurovizija“ save pristato kaip nepolitinį konkursą, tad apie situaciją Ukrainoje per konkursą buvo kalbama gan atsargiai, vengiama, o ir patys atlikėjai vengė aštrių pareiškimų. Vis tik jų dainai nuskambėjus finale, grupės lyderis ištarė: „Visų jūsų prašau, padėkite Ukrainai, Mariupoliui, padėkite „Azovstal“ dabar pat.“

2019 m. vasarą reperis Olehas Psiukas iš Kalušo, nedidelio rajono Ukrainoje, feisbuke parašė, kad buria hiphopo grupę. Į jo pasiūlymą atsiliepė muzikantas Ihoris Didenchukas ir MC Kilimmen.

Grupė pasivadino „Kalush“, nes Psiuko gimtajame mieste pirmasis jų klipas buvo išleistas 2019 m. spalį, įsiminė švelniu ukrainiečių kalbos akcentu ir sulaukė daugiau nei 800 tūkst. peržiūrų „YouTube“, rašo babel.ua.

Pats Olehas Psiukas gimė 1994 m. Kaluše, Ivano Frankivsko srities miestelyje, kuriame gyvena 66 tūkst. gyventojų. Oleho tėvas buvo inžinierius mechanikas, o mama –  pardavėja.

Olehas pradėjo rašyti repą 2009 m. Pirmasis kūrinys buvo klasės auklėtojos diskas. Tai buvo pirmas kartas, kai Olehas sulaukė didelio ažiotažo – jo kūryba susidomėjo visi jo bendramoksliai.

Olehas su „bendraminčių grupe“ kieme rimavo eiles ir, kaip jam atrodė, subūrė vietinę repo bendruomenę. Po devintos klasės jis išvyko dirbti į statybas, o vasaros pabaigoje įstojo į Kalušo politechnikos kolegiją. Tuo pat metu dirbo konditerijos fabrike ir betono gamykloje — gamino betoninius žiedus šuliniams. Netrukus kiemo gauja subyrėjo: vieni jo draugai išvyko uždarbiauti į užsienį, kiti užsiėmė suaugusiųjų gyvenimu. Olehas rašė kūrinius ir netgi pasirodė scenoje su vietiniais reperiais.

Kai Olehui buvo devyniolika, jis ketveriems metams persikėlė į Lvivą ir studijavo automatiką. Galimybė dirbti miško darbus net ir su automatinėmis priemonėmis jo neviliojo, o mintys apie hiphopą jo nepaleido. Olehas vis dar mano, kad aukštasis išsilavinimas yra nenaudingas, tačiau jis jį įgijo.

Visus ketverius metus atlikėjas gyveno bendrabutyje ir dirbo pardavimų agentu vietos įmonėse. Olehas sako, kad reperis Nashiem Worryk atliko svarbų vaidmenį jo karjeroje.

Jie pažįstami jau seniai, o 2014-aisiais pirmą kartą scenoje kartu atliko bendrą kūrinį. „Nepamenu, kada supratau, kad noriu tapti hiphopo žvaigžde.

Tikriausiai nuo pat pirmos dienos nebuvau prieš, bet pastaruoju metu tai tapo aiškiu tikslu. Iš pradžių tiesiog klausiausi Eminem, NWA, Eazy E, Ice Cube.“

Olehas rašo vadinamąjį „sąmoningą“ hip-hopą. „Kalush Orchestra“ atsisako stereotipinio repo apie merginas, brangius automobilius ir nusikalstamumą. Oleho Psiuko tekstų esmė – jo paties istorija: narkotikai, sunkus darbas ir nuobodulys mažame miestelyje.

Jis pats sugebėjo atitrūkti nuo neramios praeities, negeria, nevartoja psichiką veikiančių medžiagų, sportuoja. Olehas sako sąmoningai suformavęs aiškią poziciją: net ir už pinigus „Kalush Orchestra“ nereklamuos alkoholio, cigarečių, kailių ir mėsos gaminių, nes grupė priešinasi bet kokiam smurtui ir destrukcijai.

„Mūsų misija – daryti įtaką jaunajai kartai ir atbaidyti ją nuo narkotikų. Aš žinau, apie ką kalbu. Provincijoje medžiagas pradedama vartoti mokykloje. Tie, kurie jį parduoda, neturi galimybių gyventi. Tie, kurie jį perka, neturi už ką gyventi.“

Sykį vaikinas buvo prasitaręs, kad pradėjęs muzikuoti buvo įsisukęs į audringų vakarėlių ir svaigalų liūną. Atlikėjas nemažai yra kalbėjęs apie savo kovą su priklausomybe nuo narkotikų.

Suspilne.media dabar jis sako visų priklausomybių atsikratęs: „Valią laikau didžiausia savo stiprybe. Atsisakiau visko, ko galėjau, visų narkotikų, alkoholio, nustojau kramtyti nagus, atsisveikinau su netinkamomis merginomis. Priklausomybių nebėra.“

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder