Su tigrais nusifotografavęs „influenceris“ N. Bierancas sulaukė kritikos: tai žiaurus verslas, kurį ne tik remiate, bet ir reklamuojate

Influenceris Naglis Bierancas atostogų pajūryje metu pasidalijo fotografijomis iš Klaipėdos zoologijos sodo. Garsus vyras įsiamžino su mažais tigrais ir netrukus sulaukė kritikos bangos.

L. Griciaus ir N. Bieranco fotografijos su tigrais iš instagramo jau yra pašalintos.

Uooooojazau! Belekiek laiko svajojau paniurkyt tigriuką.

Jiems tik mėnesis laiko.

Išprotėjimas ant max!„ – prie nuotraukų rašė N. Bierancas.

Instagrame paskelbtos nuotraukos su laukiniais gyvūnais supykdė N. Bieranco sekėjus – kritiką jie išliejo komentarų skiltyje:

„Klaipėdos zoo buvo nužudyti trys tigriukai, kai jiems buvo maždaug 5 / 6 / 7 mėnesiai, buvo eutanazuoti. Iš viso per metus šiame zoo nugaišo 26 laukiniai gyvūnai...“;

„Liūdna, kai žinomi žmonės dalinasi tokiais dalykais. Lyg nebeturėtumėm jokio suvokimo, kas ir kaip. Tie tigriukai atplėšti nuo mamos, gyvena tarp betono ir narvų, o jūs taip palengva nueinat papramogaut, išpildot savo 'svajones' ir paremiat šitą kankinimo būdą. :( this is fucking insane. Ir dabar po šito posto dar dafiga žmonių užsimanys tos pačios svajonės, nes juk taip faina paniurkyt ir nusifotkint su laukiniu gyvūnu, kuris auga šūdinam zoologijos sode“;

„Aišku, niekam neįdomu, gražios foto ir gana... Bet ar kas nors bent pabandėt suvokt, kas ir kaip? Kad gyvūnams mėnesio laiko duodami vaistai, kad būtų ramūs ir jūs galėtumėt pasifotografuot. Kad jie yra supertraumuojami... ką ir besakyt, tai žiaurus gyvūnų verslas, kurį ne tik remiat, bet ir reklamuojat“;

Sorry, bet čia yra taip blogai. Jie daugiau negalės grįžt į laukymę ir pas motiną. Čia yra sad. Ir paskui juos migdo, nes jie tėra pramoginiai gyvūnai“.

Kritikos sulaukė ir N. Bieranco mylimasis, fotografas Lukas Gricius. Influencerio nuotraukas su tigrais sukritikavo gyvūnų apsaugos ir teisių organizacija „GATO“. Feisbuke organizacijos atstovai pasidalijo ilgu įrašu.

„Šiandien esame jau atsisakę vienkartinių šiaudelių, rūšiuojame šiukšles, net pasauliniai maisto, mados verslo gigantai atsisako kailio, narvuose laikomų vištų kiaušinių ir kitomis panašiomis iniciatyvomis siekia prisidėti prie teigiamos įtakos gamtosaugai. Atrodytų, gamtosauginis suvokimas visuomenėje tampa common sence, kai nebereikia įrodinėti akivaizdžiai elementarių dalykų.

BET. Šiandien Lietuvoje vis dar turime verslą „Samsung“ ir jį reklamuojantį Lietuvoje žinomą nuomonės formuotoją – fotografą L. Gricių, kuris apmokėtai produkto reklamai renkasi fotografavimąsi zoologijos sode su vos mėnesio amžiaus nuo motinos atskirtais tigrų jaunikliais.

Progos nusifotografuoti su jaunikliais ir savo gerbėjų paskatinti laukiniams gyvūnams žiaurios žmonių pramoginės veiklos egzistavimą nepraleido ir kitas žinomas Lietuvoje įtakos formuotojas N. Bierancas.

Kasmet šioje laukinių gyvūnų daugykloje gimsta tigriukai, kurie ankstyvame amžiuje atskiriami nuo savo motinų vieninteliu tikslu – juos jaukinti žmonių fotografavimuisi už mokestį, o vėliau parduoti.

Iš šios daugyklos ne vienas laukinis gyvūnas yra parduotas į cirką, į kitus panašius zoologijos sodus arba masiškai „nugaišę“ planuojant juos parduoti į tokias šalis kaip Libija.

Natūraliai tigrų jaunikliai savo mamą paliktų būdami daugiau nei vienų metų amžiaus.

Ar tikrai, gamtosauginiais tikslais rūšiuodami šiukšles ir gerdami kavą iš popierinių, ne plastikinių puodelių, nesame apgaulėje su savimi, kad be jokių skrupulų ir menkiausios abejonės džiaugsmingai tampome reklamai vos mėnesio laiko nuo motinos atskirtą laukinio gyvūno jauniklį.

Tikime, kad tarp mūsų yra žmonių, kuriems tai jau sunkiai suvokiamas reiškinys.

Tad gal visi kartu pasidalykime šia žinia ir mandagiai paprašykime nuomonės formuotojų L. Griciaus ir N. Bieranco pašalinti tokias nuotraukas iš savo instagramo paskyrų bei ateityje atsisakyti laukiniams gyvūnams žiauraus verslo propagavimo„, – soc. tinkle rašė gyvūnų teisių organizacija.

Influenceriams pašalinus fotografijas iš socialinių tinklų, organizacija „GATO“ padėkojo už suprantingumą.

„Dėkojame Nagliui ir Lukui už supratingumą ir pašalintas foto.

Atsižvelgdami į tai pašaliname ankstesnį įrašą su prašymu.

Dalinamės ir „Samsung“ gauta žinute:

„Laba diena, norime informuoti, kad šis konkretus socialinių tinklų įrašas – asmeninis nuomonės formuotojo kūrinys. Nei šio konkretaus įrašo idėja, nei jo turinys, nebuvo užsakyti bendrovės, jo turinys nebuvo derinamas ir nėra niekaip susijęs su prekės ženklo komunikacija ir vertybėmis.“

Džiaukimės ir grožėkimės laukiniais gyvūnais stebėdami juos jų namuose – gamtoje!

Įprastas tigrų vados dydis yra nuo dviejų iki keturių jauniklių, nors yra užregistruota atvejų iki septynių jauniklių.

Jie gimsta akli, ir net kai jų akys atsiveria, neskaidrumas trukdo aiškiai matyti dar 6–8 savaites.

Taigi yra ilgas nujunkymo, globos ir mokymo laikotarpis.

Jaunikliai lieka su motina maždaug iki 1,5-2 metų, kol jie yra beveik suaugę ir gali patys susimedžioti grobį.

Patinų jaunikliai auga greičiau nei patelės ir linkę palikti motiną anksčiau.

Tigrė nesiveisia, kol jos jaunikliai tampa nepriklausomi.

Jauniklių dirbtinis atskyrimas nuo mamos ankstyvame amžiuje tokiuose vietose yra dirbtinis patelės skatinimas jauniklių dauginimui. Raginame atsisakyti tokių vietų lankymo ir pramogos su nelaisvėje uždarytais laukiniais gyvūnais„, – feisbuke rašė organizacijos „GATO“ atstovai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder