Subalansuotoje mityboje yra vietos vertingiems ir gardiems užkandžiams

Siekiant skirti daugiau dėmesio subalansuotai mitybai, vienu iš iššūkių tampa pastangos atsispirti norui užkandžiauti. Išties, šio bei to užkrimtus tarp pagrindinių valgių, sutrikdomas sveikatai palankus mitybos ritmas bei suvartojama itin daug „tuščių" kalorijų. Antra vertus, nėra daug žmonių, kurie kiekvieną dieną galėtų skirti pakankamai laiko bei dėmesio sveikatai palankiai mitybai. Įtempta dienotvarkė, susitikimai, kelionės bei kitos veiklos ir netikėtos aplinkybės kartais susidėlioja taip, kad tenka alkį malšinti užkandžiaujant ir nelaukiant galimybės papietauti ar pavakarieniauti.

Kaip tik todėl LIVIN rekomenduoja visada po ranka turėti sveikų ir maistingų užkandžių.

Mėgstami riešutai - visada geras pasirinkimas

Riešutai yra labai patogus užkandis, nes yra itin maistingi, o, be to, paprasta jų turėti rankinėje, sportiniame krepšyje ar kelionės kuprinėje. Riešutai yra ypač koncentruotas maistas, todėl numalšinti alkiui pakaks nedidelės saujelės.

Riešutų įvairovė tokia didelė, kad belieka išsirinkti mėgstamiausius - migdolų, anakardžių, bertoletijų, lazdyno ar graikinius riešutus.

Siekiant, kad užkandis būtų išties sveikas ir vertingas, verčiau rinktis ekologiškuose ūkiuose užaugintus riešutus, kurie nebuvo kepinti ar kitaip termiškai apdoroti.

Vaisių ir daržovių užkandžiai tinka ir mažiems, ir dideliems

Tais atvejais, kai nepavyksta pavalgyti šviežių vaisių ir daržovių, verta rinktis kuo mažiau apdorotus jų produktus.

Džiovinti vaisiai ir uogos be pridėto cukraus ir be dirbtinių priedų gali tapti ne tik sveikatai palankiu užkandžiu, bet ir saldumo poreikį numalšinančiu gardėsiu.

Verta turėti pakelį liofilizuotų uogų ar vaisių, kurie nustebins itin sodriu skoniu ir maloniu traškumu.

Mėgstantiems paužkandžiauti žiūrint filmą ar bendraujant su bičiuliais, vietoj įprastų bulvių traškučių verčiau rinktis daržovių traškučius. Kramsnojant tokius traškučius nereiks daryti kompromisų su sveikos mitybos principais, nes juose nėra pridėto cukraus, dirbtinių kvapų, konservantų ir kitų nenatūralių priedų.

Be to, iš plataus asortimento paprasta išsirinkti burokėlių, kale kopūstų, cukinijų ar kitų mėgstamų daržovių traškučių.

Pilno grūdo trapučiai atveria galimybes improvizuoti

Turint ekologiškų krekerių ir trapučių paprasta pasiruošti gardų ir maistingą užkandį pagal savo skonį.

Suprantama, pirmenybę derėtų teikti traškučiams, kurių sudėtyje nėra pridėtų kvapiųjų medžiagų, palmių aliejaus ir kitų nereikalingų priedų.

Sėklų krekeriai, ryžių, grikių, bolivinės balandos ir kitų grūdinių kultūrų trapučiai puikiai dera su įvairiais užtepais bei kitais priedais.

Turėdami pamėgtų trapučių vos per keletą minučių galėsite pasiruošti ne vieną skirtingą užkandį, kuris atitiks kiekvieno šeimos nario skonį.

Baltymų batonėliai nepakeičiami mėgstantiems aktyvų gyvenimo būdą

Batonėliai su džiovintais vaisiais, sėklomis ar riešutais yra bene universaliausias užkandis, kuris puikiai tinka tiek mažiems, tiek dideliems, nes pasižymi puikiu skoniu, aukšta maistine verte ir, ne mažiau svarbu, jų paprasta turėti su savimi leidžiant laisvalaikį, dirbant, keliaujant ar sportuojant.

Ekologiški batonėliai be pridėto cukraus, palmių riebalų, dirbtinių dažiklių ir kitų nepageidaujamų sudėtinių dalių yra ne tik sotus ir gardus, bet ir sveikatai palankus užkandis.

Apdairu išsyk įsigyti didesnį kiekį batonėlių ir jų turėti stalčiuje darbo vietoje, sportiniame krepšyje ar kuprinėje.

Iš anksto įsigijus sveikų užkandžių išvengsite situacijos, kuomet netikėtai praalkus tenka paskubomis pirkti lengviausiai pasiekiamą menkavertį maistą.

Namuose turėdami pakankamai įvairių sveikatai palankių užkandžių, alkį ar saldumo poreikį numalšinsite išlikdami ištikimi savo mitybos įpročiams.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder