Sulaikyti daugiausiai aukso istorijoje pavogę asmenys

JAV ir Kanados policija papasakojo apie didžiausią aukso vagystę šalies istorijoje ir pasidžiaugė, kad dalį vagišių pavyko sulaikyti, informavo CNN.

2023 m. balandžio 17 d. iš tarptautinio Lesterio B.Pirsono oro uosto buvo pavogta aukso lydinių už 15 mln. JAV dolerių bei banknotų ir kitų vertybių dar maždaug už 7 milijonus.

Brangenybes gabenęs „Air Canada" lėktuvas į Torontą atskrido iš Ciuricho. Jam nusileidus auksas dingo.

2023 m. rugsėjį JAV policija Pensilvanijoje sustabdė KET pažeidusį vairuotoją. Jis pamėgino pasprukti, bet buvo sučiuptas. Vyras Amerikoje buvo neteisėtai ir, kaip paaiškėjo, dalyvavo aukso vagystėje. Be to, jo automobilyje buvo rasta nemažai nelegalių ginklų.

Tyrimo, pavadinimu „Projektas - 23 karatai" metu buvo atliktos kratos Kanados Ontarijo provincijoje. Pareigūnai rado penkias iš pavogto aukso nulietas apyrankes, įvertintas 90 tūkst. JAV dolerių.

Taip pat buvo nustatytos 9 įtariamųjų tapatybės, iš kurių šeši netrukus buvo sulaikyti. Du įtariamieji dirbo „Air Canada", bet sučiupti pavyko tik vieną.

Kanados policijos nuomone, vagišiai auksą perlydydavo ir parduodavo, o už gautus pinigus pirkdavo ginklus, kuriuos kontrabanda gabeno į Kanadą. Tyrimas dar tęsiasi, kol kas grąžinta tik maža dalis pagrobtų vertybių.

Tai buvo didžiausia pasaulyje aukso vagystė nuo 2019 metų, kai iš San Paulo oro uosto nusikaltėliai išvežė aukso už 30 mln. JAV dolerių.

Pasaulio masteliu pagal pavogto turto kiekį ji yra šešta, tačiau pati didžiausia Kanados istorijoje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder