Mirė japonų dizaineris Issey Miyake

Sulaukęs 84 metų, mirė japonų dizaineris Issey Miyake, sukūręs Steve'o Jobso firminį juodą golfą

Issey Miyake, japonų dizaineris, išgarsėjęs savo languotu drabužių stiliumi, kuris niekada nesiraukšlėjo, ir sukūręs firminį juodą "Apple Inc. Apple" įkūrėjo Steve'o Jobso firminį golfą, mirė, - paskelbė dailymail.co.uk. 

Miyake gimė Hirošimoje ir buvo septynerių metų, kai jam būnant mokykloje ant miesto buvo numesta atominė bomba.

Savo mados karjerą jis pradėjo septintojo dešimtmečio pabaigoje, dirbdamas su tokiais kūrėjais kaip Hubertas de Givenchy ir Guy Laroche'as, o aštuntajame dešimtmetyje jo vardas greitai tapo Japonijos ekonomikos ir mados meistriškumo sinonimu.

Jo klostuotus modelius mėgo tokios garsenybės kaip Doya Cat, Celine Dion ir Solange Knowles. 

Tuo tarpu jis išgarsėjo sukūręs uniformą primenantį juodų golfų drabužių garderobą Jobsui.

Walteris Issacsonas citavo Jobsą savo Jobs'o biografijoje: "Paprašiau Issey sukurti man keletą jo juodų golfų, kurie man patiko, ir jis man jų sukūrė apie šimtą.

Jų turiu pakankamai visam likusiam gyvenimui".

Dizaineris mirė rugpjūčio 5 d., būdamas 84 metų, nuo kepenų vėžio, pranešė naujienų agentūra "Kyodo".

Daugiau informacijos iš karto nebuvo pateikta.

2009 m., rašydamas laikraščiui "New York Times" ir dalyvaudamas kampanijoje, kuria buvo siekiama, kad tuometinis JAV prezidentas Barackas Obama aplankytų šį miestą, jis teigė nenorįs, kad jam būtų klijuojama etiketė "dizaineris, kuris išgyveno" Hirošimos atominį bombardavimą.

Vėliau jis nenoriai kalbėjo apie šį įvykį. 

Kai užmerkiu akis, vis dar matau dalykus, kurių niekas neturėtų patirti", - rašė jis ir pridūrė, kad po trejų metų nuo radiacijos poveikio mirė jo motina.

"Nesėkmingai bandžiau juos pamiršti, mieliau galvodamas apie dalykus, kuriuos galima sukurti, o ne sunaikinti, dalykus, kurie suteikia grožio ir džiaugsmo. 

Archyvų nuotr.

Tuo tarpu jo raukinių modelius pamėgo tokios garsenybės kaip Doya Cat (kairėje, 2021 m. gegužė) Celine Dion (dešinėje, 2019 m.) ir Solange Knowles

"Drabužių dizaino sritis mane patraukė iš dalies dėl to, kad tai yra kūrybinis formatas, kuris yra modernus ir optimistiškas."

Sakoma, kad žinomas dėl savo praktiškumo, Miyake norėjo tapti šokėju arba sportininku, kol sesers skaitomi mados žurnalai įkvėpė jį pakeisti kryptį.

Manoma, kad šie pradiniai pomėgiai lėmė jo drabužių judesių laisvę.

Po grafinio dizaino studijų Tokijo menų universitete jis studijavo mados dizainą Paryžiuje, kur dirbo su garsiais mados dizaineriais Guy Laroche'u ir Hubert'u de Givenchy.

Vėliau persikėlė į Niujorką. 1970 m. grįžo į Tokiją ir įkūrė Miyake dizaino studiją.

Tarp kitų žvaigždžių, dėvinčių japonų dizainerio kūrinius, yra Beyonce sesuo Solange Knowles (nuotraukoje 2014 m.). 

XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje jis sukūrė naują plisavimo būdą - suvyniojo audinius tarp popieriaus sluoksnių ir įdėjo juos į karščio presą, o drabužiai išlaikė savo plisuotą formą. 

Išbandžius jų judesių laisvę su šokėjais, buvo sukurta jo firminė linija "Pleats, Please".

Galiausiai jis sukūrė keliolika mados linijų, pradedant pagrindine Issey Miyake vyrų ir moterų linija, baigiant rankinėmis, laikrodžiais ir kvepalais, o 1997 m. iš esmės pasitraukė į pensiją ir atsidėjo moksliniams tyrimams.

2016 m. paklaustas, kokie, jo manymu, iššūkiai laukia ateities dizainerių, jis laikraščiui "The Guardian" sakė, kad žmonės tikriausiai mažiau vartos.

"Mums gali tekti pereiti retinimo procesą. Tai svarbu", - buvo cituojamas jis.

Paryžiuje žmones, kurie kuria drabužius, vadiname "couturiers" - jie kuria naujus drabužius, tačiau tikrasis dizaino darbas - kurti tai, kas veikia realiame gyvenime.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder