Olegas Šurajevas ir Remigijus Šimašius Šv. Kristoforo apdovanojimuose

Šv. Kristoforo apdovanojimuose – Olego Šurajevo akibrokštas Remigijui Šimašiui: Vilnius yra HUB'as, kuriame renkasi rusiški pinigai

(4)

25-ieji Šv. Kristoforo apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams.

Vienas iš nominantų – „1K paramos fondo“ vadovas, palaikymo akcijų, protestų organizatorius – Olegas Šuravejas, renginio metu nevengęs kritikos tiek valdininkams, tiek visam miestui.

Negailėjo ironijos

O. Šurajevas, neseniai LRT apdovanojimuose paskelbtas „Metų valstybės kūrėju“, iš miesto mero Remigijaus Šimašiaus rankų atsiimdamas „Šv. Kristoforo“ statutėlę negalėjo kritikos strėlių tiek Vilniui, tiek Rusija bendradarbiaujantiems verslams. Vaizdo įrašą iš Šv. Kristoforo apdovanojimų galite pamatyti čia.

„Labai ačiū Vilniui už Ukrainos palaikymą. Tai yra labai svarbu. Tačiau ne ačiū tiems, kurie nenorėjo, jog gaučiau šį apdovanojimą.

Žinau, jog tokių buvo.

Linkėjimai Lietuvos lenkų rinkimų akcijai. Yra salėje?

Noriu jums pasakyti „Slava Ukraini!“. Nu va, neatsakot, tačiau žinojau, jog neatsakysit“, – ironizavo O. Šurajevas

Pareiškimas R. Šimašiui

Visuomenininkas taip pat pridūrė, jog būtina ir toliau padėti Ukrainai, o verslus, turinčius ryšių su Rusija – viešinti.

„Taip pat aš noriu priminti apie visus blogus Vilnius ir Lietuvos įvykius.

Todėl mes apie tai turime kalbėti net apdovanojimų metu, nes turime nemažai problemų. <...> geriausi Rusijos draugai ir šiaip mes vis dar turime labai daug įmonių, dirbančių su rusais.

Daugiausia tai – logistikos įmonės“, – aiškino „Šv. Kristoforo“ apdovanojimo nominantas.

O. Šurajevas patikino, jog Vilniaus ryšiai su Rusija – vieša paslaptis, kurią žino daugelis biurokratų. „Vilnius iš esmės – toks HUB‘as, kuriame renkasi labai daug rusiškų pinigų.

Meras apie tai žino, savivaldybės darbuotojai taip pat ir šitie dalykai yra.

Kiekvieną kartą, kai tiesiogiai paklausiu šio klausimo, visi to bijo.

Todėl, manau, jog dabar yra gera proga jums apie tai priminti“, – teigė visuomenės veikėjas.

Nominantas taip pat atkreipė dėmesį į tai, jog žmonės turėtų ne tik save girti ir „glostyti per petį“ už pagalbą Ukrainą, bet ir prisminti, jog ligi šiol viskas – iki galo nesąžininga.

„Pinigai vis dar valdo.

Linkėjimai Visvaldui Matijošaičiui“, – baigdamas savo kalbą pabrėžė visuomenės veikėjas.

Primename, jog „1K paramos fondas“ – O. Šurajevo iniciatyva, kurios tikslas – teikti pagalbą Ukrainai ir jos piliečiams, skirti dėmesį informaciniam karui.

alfa.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder