Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė (1)

Siekiant pagerbti žvejus, nelengvą ir kartais net pavojingą jų amatą, liepos 30 - rugpjūčio 1 dienomis Šventoji gyventojus ir kurorto svečius kviečia į Jūros ir žvejų dieną. Čia veiks žvejų, ūkininkų bei tautodailininkų turgelis, o Jūros gatve nusidrieks net 120 mugės dalyvių.

Pirmą kartą Jūros dienos šventė Šventojoje buvo surengta dar 1934 metais. Tuomet šventė buvo itin didelė pramoga šventojiškiams ir miesto svečiams. Tad dar ir šiandien šventės metu pagrindinis dėmesys bus skiriamas žvejams ir jūrai.

Kaip ir kasmet, šventėje netrūks veiklų, aktyvių sportinių užsiėmimų, čia veiks smagieji lauko žaidimai, Šventosios upėje įvyks „vikingų“ laivų varžybos Palangos mero taurei laimėti.

„Iš tiesų turėsime daug interaktyvių veiklų, kurios labai patinka šventojiškiams ir atvykusiems svečiams. Šventėje ypač svarbūs žvejiški akcentai, žuvienės degustacija, edukaciniai užsiėmimai jūros tema, kuriuos praves Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai.

Sporto mėgėjai leisis į žygį pajūriu nuo Palangos iki Šventosios, vyks orientacinės varžybos. Už žvejybos tradicijų puoselėjimą ir išsaugojimą bus apdovanoti Šventosios žvejai“, - apie šventės metu laukiančias pramogas kalbėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Šventosios centrinėje miesto aikštėje bus eksponuojama paroda „Mūsų senolių žvejybos ir laivybos tradicijos“. Šventosios turizmo asociacijos parengtoje parodoje bus galima susipažinti su žvejybos būdais, įrankiais ir laivais Kuršių mariose, Aistmarėse ir Danijos priekrantės vandenyse.

O tautodailininkų turgelyje bus galima ne tik įsigyti išskirtinių pajūrio garderobo detalių, Palangos ir Šventosios meistrų gintaro dirbinių, bet ir sužinoti, ką nešiojo ir šiuo metu nešioja vietiniai žvejai bei jų žmonos.

Po dienos linksmybių vakare šventės dalyvių lauks specialiai Jūros ir žvejų dienai parengtas Egidijaus Sipavičiaus bei Palangos kultūros ir jaunimo centro kamerinio choro koncertas „Jūreivių keliai“.

„Po koncerto centrinėje kurorto aikštėje bus rodomas filmas “Vėjų žemė" apie Šventosios žvejus. Ten pasakojama, kaip formavosi kuršių palikuonių kasdieninio gyvenimo ritualai, švenčių papročiai ir tradiciniai amatai.

„Šiemet turėsime iš tiesų daug žvejiškų akcentų, tradicijų bei edukacijų“, - tikino V. Petrauskienė.

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje, renginio organizatoriai kvies šventojiškius ir kurorto svečius būti atsakingus, laikytis saugaus atstumo, dėvėti apsaugos kaukes bei dezinfekuoti rankas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder