Tapsite jaunesni ir geriau miegosite: įvardijama pieno produktų atsisakymo nauda

(7)

Ekspertai teigia, kad atsisakymo nauda bus akivaizdi įvairiais būdais.

Sumažinus pieno produktų kiekį, gaunama naudos, nes iš mitybos raciono pašalinamas sočiųjų riebalų, cukraus ir druskos perteklius.

Tai teigė Hyderabado Yashoda ligoninės gydytojas konsultantas Dilip Gude, pranešė "The IndianExpress".

"Per 3 savaites ši nauda pasireiškia įvairioms organizmo sistemoms. Širdies ligos, cukrinis diabetas, Alzheimerio liga - tai kai kurie sutrikimai, kurie gali pablogėti kasdien vartojant riebius pieno produktus", - aiškino D. Gude.

Tos pačios ligoninės gydytojas konsultantas ir diabetologas K Somnathas Gupta pridūrė, kad kai kurie žmonės, atsisakę pieno produktų, numeta svorio, tačiau šis poveikis skirtingiems žmonėms yra skirtingas.

Mėnesį atsisakius pieno produktų, kai kuriems žmonėms gali pagerėti virškinimas, pridūrė daktaras Gupta.

"Laktozė, piene esantis cukrus, laktozės netoleruojantiems žmonėms gali sukelti virškinimo diskomfortą.

Atsisakius pieno produktų, virškinimo sistema gali dirbti be problemų perdirbdama laktozę, todėl gali sumažėti pilvo pūtimas, dujos ir viduriavimas", - sakė jis.

Kai žmogus jų atsisako, tai taip pat padeda atkurti rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, pažymėjo Gudė ir pridūrė, kad žmonėms, sergantiems dirgliosios žarnos sindromu, būtų naudinga atsisakyti pieno.

Gudė teigė, kad nauda odos sveikatai ir senėjimo stabdymui išryškėja per keturias savaites nuo pieno produktų atsisakymo.

Pasak daktaro Guptos, kai kurie tyrimai parodė ryšį tarp pieno produktų vartojimo ir aknės.

"Odos būklės pagerėjimą gali lemti tokie veiksniai, kaip sumažėjęs uždegimas ar hormonų svyravimai, susiję su pieno produktų vartojimu", - aiškino jis.

O kad dėl pieno vengimo nesusidarytų kalcio, baltymų ir vitamino D trūkumas, gydytojai rekomenduoja vartoti maisto papildus arba alternatyvius maisto produktus, pavyzdžiui, soją, migdolus, tofu, brokolius, figas ir saulėgrąžas.

Krūties, kiaušidžių ir prostatos vėžys taip pat siejamas su nuolatiniu pieno produktų vartojimu, sakė Gude.

Be to, jis pridūrė, kad pieno produktai gerina medžiagų apykaitą, miegą ir atmintį.

Tai gali būti susiję su tuo, kad kai kurie žmonės, atsisakę pieno produktų, jaučiasi energingesni.

"Taip gali būti dėl pagerėjusio virškinimo, sumažėjusio uždegimo arba individualios reakcijos į tam tikras pieno produktų sudedamąsias dalis.

Tačiau individuali reakcija į mitybos pokyčius yra skirtinga ir energijos lygį gali veikti įvairūs veiksniai", - įspėjo Gupta.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder