Tokios Gerdos Žemaitės dar nematėte – apie naują patirtį ir dėl ko nesulaiko ašarų: „Sunku suvokti žmonių abejingumą“

„Pasikalbėkim“ laidoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina ilgametę „TV Pagalbos“ narę Gerdą Žemaitę. Daugelis ją yra įpratę matyti su raudonu gelbėtojos kostiumu, tačiau šįkart Gerda atvyko į filmavimą apsivilkusi karinę uniformą. Pasak moters, tai pirmas kartas, kai ją dėvi, nors jau beveik mėnuo, kai yra prisiekusi šaulė. Kas Gerdą paskatino žengti šį žingsnį?

„Jau prieš dvejus metus sulaukiau kvietimo prisijungti prie Šaulių sąjungos, kai savanoriavau karštojoje koronaviruso linijoje.

Tuomet man pasirodė, kad reikės skirti labai daug laiko, kol susitvarkysiu reikiamus dokumentus, todėl nusprendžiau šį žingsnį atidėti.

Bet neseniai, veždama medicininę paramą, vėl sulaukiau iš vienos šaulės kvietimo prisijungti. Šįkart jau nebedvejojau“, – pasakoja Gerda.

Archyvų nuotr.

Priesaiką ji davė ypatingą dieną – Kovo 11-ąją – drauge su būriu kitų vyrų ir moterų iškilmingoje Lietuvos šaulių sąjungos ceremonijoje.

Moteris tikina, kad labai jaudinosi, nubraukė ir ašarą, nes įsivaizdavo, kad ją iš dangaus galbūt stebi mylimas senelis – buvęs partizanas ir ilgametis šaulys. 

„Iš tiesų, turbūt mano genuose užkoduota meilė Tėvynei, savo šaliai, nes mūsų visa šeima labai patriotiška ir labai nukentėjusi nuo sovietų okupacijos“, – sako Gerda.

Nuo vaikystės girdėjusi senelio pasakojimus apie karą, trėmimus, patirtą siaubą,

Gerda dabar puikiai supranta, ką išgyvena ukrainiečiai ir kaip karas traumuoja jų vaikus.

Kalbėdama apie tai moteris nesulaiko ašarų, tačiau labiausiai ją stebina ir glumina kai kurių žmonių nejautrumas.

„Pasidalinau savo socialinių tinklų paskyrose Lietuvos policijos pranešimu su prašymu, kad galbūt dabar reikėtų atsisakyti fejerverkų, nes vaikai yra atvykę iš karo zonos, jie tiesiog labai išgyvena, jiems yra baisi trauma.

 Tai pasipylė komentarai, kad gal uždarykime ir oro uostus!

Sunku suvokti žmonių abejingumą, o prašymas juk toks paprastas“, – graudindamasi sako Gerda.

Archyvų nuotr.

Moteris negaili kritikos daliai influencerių, kurie, anot jos, nejaučia atsakomybės už savo žodžius. Gerda turi ką pasakyti ir iš pašalpų gyvenantiems, bet dėl ukrainiečiams skiriamų išmokų burnojantiems asmenims.

Taip pat išgirsite, kurią šaulių kuopą moteris ketina pasirinkti. 

„Pati nesitikėjau, kad mane patrauks būtent šita sritis ir kad ji yra tokia įdomi“, – intriguoja TV gelbėtoja.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt laida, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.

„Pasikalbėkim“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 19 val. portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą rasite ir TV3 televizijos „Facebook“ paskyroje.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder