TOP 7 vietos Širvintų krašte: slaptas urvas, meditacijos centrai ir ypatingų galių turintys paveikslai

Trečiasis kelionių po Lietuvą laidos „Sveiki atvykę“ sezonas artėja prie pabaigos – šį šeštadienį žiūrovų laukia epizodas iš Širvintų krašto. Projekto vedėjas, kelionių žurnalistas ir keliautojas Žygimantas Barysas-Žygis pateiks net 7 idėjas, ką nuveikti Širvintose ir aplinkinėse gyvenvietėse dar šiais metais.

1. Čiobiškio miestelis ir unikalus urvas šalia jo. Šią vietą kūrybinė komanda pavadino Lietuviškąja Amazone. Urvinių žmonių namus primenantis Čiobiškio urvas susiformavo prieš kelis tūkstančius metų.

Ar šiame urve kadaise gyventa žmonių – nėra aišku, bet pagal urvo dydį galima spėti, kad bent viena urvinių šeima jame vis tik galėjo gyventi:  viduje yra tarsi du, vienas su kitu sujungti kambariai –  susisiekiančios landos.

Ties įėjimu jų aukštis siekia apie pusantro metro, o urvo gylis – net 10 metrų. Geologai įspėja, kad elgtumėmės atsakingai ir gilyn nosies nekištume: juk tikrai užteka pasigrožėti olos išore, kuri yra išties užburianti. Būdami Čiobiškyje apžiūrėkite šiuo metu atnaujinamą Čiobiškio dvarą bei įspūdingą kelių upių santaką.

2. Meditacijos centras „Zen miškas“. Ar žinote, kur dingo aktorė Edita Užaitė ir televizijos režisierius Linas Ryškus? Jiedu Širvintų rajone įkūrė meditacijos centrą!

Žiūrovų laukia įdomus pokalbis su E. Užaite, kurią kalbino Ž. Barysas. Jo metu aktorė atskleis, kodėl apsisprendė sukurti ramybės oazę atokiau nuo Vilniaus ir ką dabar juodu veikia. Ar Žygis meditacijas išbandys ir pats? 

3.  Širvintų ristūnų žirgynas ir hipodromas. Ar žinojote, kad žirgai turi 5 širdis? Šį faktą ir daugybę kitų įdomių dalykų apie šiuos įspūdingus gyvūnus sužinosite apsilankę Širvintų žirgyne.

Čia vaikams vedamos edukacijos, o kas antrą savaitgalį vyksta ristūnų žirgų varžybos. Jose dalyvauja dalyviai tiek iš Lietuvos, tiek ir kitų šalių.

4. Kernavės bažnyčia. Nepaprastai įdomi maldos namų istorija, kurią atskleis Dievo namų šeimininkas. Dabartinė Kernavės bažnyčia gana jauna – gyvuojanti vos 100 metų. O senąją, pasirodo, kernaviškiai pardavė ir dabar ji stovi Krivonyse.

Dabartinė bažnyčia turistus vilioja švenčiausios mergelės Marijos paveikslu. Jis, pasak tikinčiųjų, turi stebuklingų galių. Apie paveikslą ir ne tik, laidos žiūrovams papasakos Marius Talutis – Kernavės parapijos klebonas.

5. Prekybos sostinė Musninkuose: ekologiškų prekių turgus, antikvariatas ir bagažinių turgelis. Savaitgaliais čia verda gyvenimas: vyksta vietos ūkininkų ekologiškų produktų turgus, o  dailiame pastate šalia turgaus įkurtas žaismingas antikvariatas, kuriuo rūpinasi sendaikčių mylėtojas Ričardas ir jo draugė Laura.

Tai – tarsi muziejus po atviru dangumi, kur galima ir pasigrožėti senais daiktais, ir juos įsigyti. O jei norisi ir dar daugiau prekių – čia pat, Musninkuose, šeštadieniais neseniai pradėjo veikti bagažinių turgelis, kuris populiarus svetur, o Lietuvoje dar tik skinasi simpatijas.

Mažesnio vartojimo iniciatyva, gimusi tik šią vasarą, jau sulaukė susidomėjimo ne tik vietinių žmonių tarpe, bet ir atvykstančių iš Vilniaus, Kauno ir kitur. Puiki proga ne tik apsimainyti ir atsikratyti nebereikalingais, bet dar tinkančiais naudoti daiktais, bet ir pabendrauti.

6. Kavos ir pažinčių vieta Širvintų širdyje. Širvintų miestelis nėra didelis, tad čia dažnai prasilenkia visi mieste gyvenantys ar dirbantys žmonės bei svečiai. Ilgą laiką trūko vietos, kur užkandžiai ar karštas gėrimas suvienytų visus, esančius šalia Širvintų marių.

Taip ir atsirado kavinė „Terasa“, kurią jos puoselėtojai vadina kavos kultūros ir pažinčių vieta. Terasa yra vos keliolika žingsnių nuo Širvintų marių pakrantės, tad mėgstantys gražius vaizdus, čia ras kur paganyti akis.

Na, o pailsėjus kavinaitėje, siūlome pasivaikščioti po Širvintas ir aplankyti Briedžių taką – rugsėjo mėnesį jis taps dar gražesniu, o briedžių padaugės, mat Širvintose vyks ypatingas skulptorių iš visos Lietuvos pleneras, o visi jo metu gimę girių galiūnai liks Širvintose ir džiugins miestelėnus bei turistus.

7. Janionių piliakalnis Čiobiškio seniūnijoje. Dar kitaip vadinamas Pikuolio kalnu. Pikuolis  arba Pikulas – senovės prūsų dievas, susietas su mirusiųjų pasauliu, laidojimo papročiais ir apeigomis.

Laikomas požemio, tamsos, pykčio dievu. Jam būdavo skiriamos brangios aukos, jis vaidendavęsis turtuolių namuose, na, o Lietuvių mitologijoje artimiausias Pikuolio atitikmuo – Velnias.

Laida „Sveiki atvykę“ apie Širvintų kraštą, lankytinas vietas ir įdomius čia gyvenančius ir veiklą puoselėjančius žmones – jau šį šeštadienį, 11.00 val., per TV3.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder