Traškus ir kietas maistas skatina svorio metimą - mokslininkai

Jie pastebėjo, kad valgant kietą maistą sumažėjo suvartojamų kalorijų kiekis.

Mitybos specialistai teigia, kad viena pirmųjų svorio metimo taisyklių - valgyti lėtai, suteikiant organizmui laiko pajusti sotumą, kai tik skrandyje yra pakankamai maisto.

Žurnale "American Journal of Clinical Nutrition" paskelbtame tyrime nustatyta, kad žmonės valgo dvigubai lėčiau, kai jiems tenka daugiau kramtyti, todėl suvalgo apie 20 proc. mažiau maisto, rašo "New York Post".

Tai reiškia, kad kietos, traškios ar kramtomos tekstūros maisto produktai, kuriuos nuryti reikia daugiau pastangų, gali padėti numesti svorio, nes neleidžia valgytojams suvalgyti per daug iš karto ir greičiau pajusti sotumo jausmą.

Nyderlandų Vageningeno universiteto mokslininkai tyrime nustatė, kad tie, kurie valgė traškesnį maistą, nepriklausomai nuo jo apdorojimo būdo, suvartojo 26 proc. mažiau kalorijų. Taip nutiko dėl to, kad tokį maistą sunkiau kramtyti.

Mokslininkai patikslino, kad tiriamieji valgė kietą maistą, kurį sudarė virti ryžiai, traškios salotos, kramtomoji vištienos krūtinėlė, obuoliai, tirštas nearomatizuotas jogurtas ir gabalinė pomidorų salsa.

Paaiškėjo, kad tie, kurie valgė kietesnius pietus, suvartojo 300 kalorijų mažiau, nes suvalgė mažiau pateikto maisto.

"Kadangi trapesnių pietų grupėse žmonės turėjo daugiau kramtyti prieš nuryjant, jų maisto suvartojimo greitis sumažėjo beveik perpus ir jie, atrodo, suvalgė mažiau", - teigiama tyrėjų išvadose.

Jie teigia, kad kuo lėčiau žmogus valgo, tuo geriau organizmas gali sekti, kiek maisto suvalgė, o tai reiškia, kad žmogus greičiau supras, kad yra sotus, ir nustos valgyti.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder