Tyrimo duomenimis, iki 2531 metų visi japonai turės tą pačią pavardę - kaip tai įmanoma?
(1)Taip rodo Tohokos universiteto mokslininkų tyrimai.
Tai buvo kampanijos, skirtos dabartiniam šalies civiliniam kodeksui atnaujinti, dalis. Kodeksas buvo sukurtas dar XIX a. pabaigoje, todėl daugelis jo straipsnių jau pasenę.
2023 m. kovo mėnesį Japonijoje atliktos apklausos parodė, kad Sato dabar yra labiausiai paplitusi pavardė šalyje.
Ji sudaro 1,5 proc. visų visų gyventojų pavardžių. Antroje vietoje yra Suzuki.
Tyrimui vadovavo profesorius Hiroshi Yoshida, kuris teigia, kad jei Japonijos įstatymai įpareigos jaunavedžius pasirinkti tik vieną pavardę, labai greitai visi šalies gyventojai atsilieps „Sato-san“ (japoniškai - mandagaus kreipimosi forma).
Jošida sako, kad ši prognozė pagrįsta keliomis prielaidomis, tačiau jo tyrimo idėja buvo skaičiais parodyti, kokią įtaką visuomenei daro dabartinė sistema.
Jis sako, kad ateityje į žmones bus galima kreiptis vardu arba numeriu.
Jošidos skaičiavimai rodo, kad 2022-2023 m. japonų, turinčių Sato pavardę, dalis padidės 1,0083 karto.
Darant prielaidą, kad šis rodiklis išliks pastovus ir pavardžių keitimo įstatymas nesikeis, 2446 m. maždaug pusė Japonijos gyventojų turės šią pavardę, o 2531 m. ją turės visi šalies gyventojai.
Hirošis pabrėžia, kad tai ne tik labai nepatogu, bet dėl tos pačios pavardės bus sumenkintas asmens orumas, prarastas religinis ir šeimos paveldas.
Priminsime, kad Japonija šiuo metu yra vienintelė šalis, kurioje įstatymas reikalauja, kad sutuoktiniai naudotų vieną pavardę.
Dažniausiai (95 proc. atvejų) moterys keičia pavardę po santuokos sudarymo.
Nors po santuokos kai kuriuose dokumentuose (pvz., vairuotojo pažymėjime ar leidime gyventi) leidžiama naudoti mergautinę pavardę.
Rašyti komentarą