Už siautėjimą Seime ir politikų įžeidinėjimą Olegui Šurajevui paskirta 25 eurų bauda

(8)

Policija penktadienį skyrė 25 eurų baudą visuomenininkui ir komikui Olegui Šurajevui už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą Seime ir kai kurių politikų įžeidinėjimą.

„Apibendrinus straipsnius paskirta 25 eurų bauda“, – BNS sakė policijos atstovė Loreta Kairienė.

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas birželį visuomenininkui surašė administracinio nusižengimo protokolą dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo, politikų pažeminimo.

Administracinio nusižengimo protokolu nukentėjusiaisiais įvardijami Seimo nariai Aidas Gedvilas, Mindaugas Puidokas, Remigijus Žemaitaitis, Dainius Kepenis, Agnė Širinskienė, Petras Gražulis.

Pavyzdžiui, įžeidžiančiomis frazėmis A. Širinskienės atžvilgiu pripažintos šios: ,„Agne, Agne, Agne, neignoruokite manęs.

Agne, Agne, aš Jums šokoladą atnešiau“ ir „Agne, Agne, aš Jums atnešiau šokoladą, ar galite paimti? Agne, galite paimti šokoladą? Agne, paimkite šokoladą!“.

Kitų Seimo narių įžeidimu laikytinos seksualinio pobūdžio replikos, parlamentarų pravardžiavimas.

O. Šurajevas Seime lankėsi kovo viduryje, ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei atsakant į Seimo narių klausimus dėl per Vilniaus knygų mugę pašalintos Sveikatos teisės instituto COVID-19 pandemijos valdymą kritikuojančios knygos reklaminės instaliacijos.

Ji buvo pašalinta, kai į „Litexpo“ vadovybę dėl šios instaliacijos bei knygos kreipėsi O. Šurajevas.

Leidimą patekti į Seimą išrašė A. Armonaitė, tačiau ji teigė, kad visuomenininkas su ja nederino savo veiksmų parlamente, o už juos yra atsakingas pats.

Po šio incidento komikui neterminuotai apribota galimybė patekti į Seimą. Parlamento Etikos ir procedūrų komisija konstatavo, kad A. Armonaitė pažeidė Seimo vidaus taisykles, nes nelydėjo O. Šurajevo.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder