Valgant šiuos populiarius maisto produktus padidėja depresijos ir nerimo rizika

Šių maisto produktų neįtraukite į pirkinių krepšelį, kad pagerintumėte psichinę sveikatą.

Jei valgote itin perdirbtą maistą, kuris tyrime siejamas su padidėjusia depresija ir nerimu, vengti pridėtinių cukrų - nemenka užduotis. Jų yra visur - nuo sausainių ir pyragų iki ledų ir dietinių gazuotų gėrimų.

Šio klastingo ingrediento yra net vaisių sulčių dėžutėse. Pridėtinių cukrų vartojimas gali padidinti širdies ligų ir diabeto riziką, sukelti dantų ėduonį ir paveikti jūsų psichinę sveikatą.

Registruota dietologė ir mitybos rašytoja Brittany Lubeck "Best Life" sako: "Maisto produktai, kuriuose yra pridėtinių cukrų, gali būti skanūs, tačiau per didelis jų kiekis gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant psichikos sutrikimus."

2017 m. žurnale "Scientific Reports" paskelbtame didelės apimties tyrime nustatyta, kad didesnis pridėtinio cukraus vartojimas iš cukrumi saldintų gėrimų ir kitų perdirbtų maisto produktų yra susijęs su dažnesniais psichikos sutrikimais, pavyzdžiui, depresija.

Mokslininkai iškėlė teoriją, kad pridėtinis cukrus yra susijęs su prasta psichikos sveikata, nes skatina uždegimą, kuris gali sukelti depresiją. Be to, pridėtinis cukrus gali sukelti mažą cukraus kiekį kraujyje dėl pernelyg aktyvios insulino reakcijos, o tai gali išbalansuoti hormonus, kurie gali sukelti depresiją.

"Ryšį tarp raudonos ir perdirbtos mėsos ir depresijos gali lemti pažengusios glikacijos galutiniai produktai (AGE), - aiškina Lubeckas. "Šie kenksmingi baltymai siejami su uždegimu, kuris gali būti depresijos ir nerimo išsivystymo veiksnys."

Rafinuotieji angliavandeniai - tai maisto produktai, iš kurių pašalintos skaidulinės medžiagos ir maistinė vertė. Tai saldūs pusryčių dribsniai, balta duona, balti ryžiai, įprasti makaronai, pyragaičiai ir saldūs desertai - visi standartinės amerikiečių mitybos produktai, kurių perteklius gali sukelti nerimą ir depresiją.

"Kaip ir pridėtinio cukraus, ryšys tarp rafinuotų angliavandenių ir depresijos gali būti susijęs su uždegimu ir hormoniniais pokyčiais, kuriuos sukelia didelis rafinuotų angliavandenių vartojimas", - sako Lubeckas.

2015 m. žurnale "The American Journal of Clinical Nutrition" paskelbtame tyrime nustatyta, kad moterims po menopauzės, kurių mityboje buvo daug rafinuotų angliavandenių, depresija pasireiškė dažniau nei toms, kurios vartojo daugiau skaidulinių medžiagų ir neskaldytų grūdų.

Kadangi alkoholis yra natūralus depresantas, nenuostabu, kad jis gali neigiamai paveikti jūsų psichikos sveikatą. "Alkoholio perteklius gali sukelti žarnyno ir kepenų uždegimą. Tai, savo ruožtu, gali būti dar vienas nerimo ir depresijos kaltininkas", - teigia Lubeckas.

Siekiant sumažinti per didelio alkoholio kiekio vartojimo pasekmes psichikos sveikatai, Nacionalinis piktnaudžiavimo alkoholiu ir alkoholizmo institutas (NIAAA) rekomenduoja moterims kasdien suvartoti ne daugiau kaip tris gėrimus ir ne daugiau kaip septynis per savaitę.

Vyrams mažos rizikos alkoholio vartojimas apibrėžiamas kaip ne daugiau kaip keturi gėrimai per dieną ir ne daugiau kaip 14 gėrimų per savaitę.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder