Vejos ekspertas dalijasi geriausia būdu paspartinti jūsų žolės augimą vasarą

Graži veja yra sodo širdis, tačiau karštu oru ja tinkamai rūpintis gali būti sudėtinga, nes augimas gali šiek tiek sustoti. Laimei, sodininkystės ekspertas pasidalijo keturiais žingsniais, kad padėtų išvengti sunkumų.

Artimiausiomis dienomis orams dar labiau šylant, sodininkams gali tapti sudėtinga išlaikyti vešlią ir žalią žolę.

Atėjus karštoms dienoms, veja natūraliai „užmiega“. Tai reiškia, kad veja paruduoja, tai dažniausiai būna normalu, , bet nėra estetiška.

Sodininkai turi du pasirinkimus. Leisti jai paruduoti ir kuriam laikui neaugti (viskas vėl sužaliuoja, kai temperatūra šiek tiek nukrenta arba palyja), arba bandyti išlaikyti žalumą.

Tiems, kurie pasirenka pastarąjį, Chrisas McIlroy'us, „The Grass People“ vejos ekspertas, pasidalijo keturiais žingsniais, kad žolė žaliuotu karštu oru.

Pirmas žingsnis: Pasiruošimas

Ekspertas teigė, kad „didžiausia galimybė vejai iš naujo augti“ yra su gera sėklų lova. Norėdami gauti gerą sėklų lysvę, sodininkai pirmiausia turi pašalinti iš vejos visas šiukšles - akmenis, piktžoles, lapus.

Tada reikia iškasti ir apversti žemę maždaug nuo 5 iki 10 cm gylio ir gerai supurtyti. Chrisas sakė: „Tai suteikia geriausią pagrindą naujoms sėkloms sėti ir paskatina vejos atnaujinimą ir augimą“.

Jei vejos šią vasarą kenčia nuo išdžiūvimo, vejos specialistas tvirtino, kad tai gali būti dėl sutankinimo, kuris nutinka, kai dirva negauna pakankamai vandens, paliekant ją uždusti.

Jis pažymėjo: „Kad neužtenka oro žinosite, jei dirva bus kieta ir sausa. Jei taip nutinka, prieš sėjant sėklas svarbu ja išpurtyti. Idealiu atveju sėklų guolis turėtų būti lygus ir apdirbtas, kad susidarytų graži ir trupanti tekstūra be gabalėlių ar iškilimų“.

Antras žingsnis: apšvietimas

Sėdami sodininkai turi įsitikinti, kad sėklos nėra per giliai įkastos, kitaip žolė tikrai neaugs.

Nors saulės šviesa yra būtina, kad žolė sudygtų, jai taip pat reikia šilumos, drėgmės ir dirvožemio teikiamo oro derinio.

Šio proceso metu sodininkai turėtų pasėti sėklą taip, kad jos būtų1 euro monetos gylyje, nes tai suteikia pakankamai vietos augti ir gauti šviesos, kartu apsaugant nuo stichijų.

Trečias žingsnis: laistymas

Nors  orai kiekvieną sezoną patiria pakilimų ir nuosmukių, dauguma vejų vasarą kenčia nuo sausros, todėl žolė būna sausa ir geltona.

Chrisas sakė: „Rekomenduojame laistyti dvigubai daugiau (du kartus per dieną). Šiuo metu būtina patikrinti drėgmę, kad pamatytumėte, ar jūsų žolė pakankamai hidratuota. Norėdami tai padaryti, įkiškite atsuktuvą į dirvą. Jei jis gali siekti iki 15-17 centimetrų gylį, tai reiškia, jog joje drėgmės pakankamai – jei ne, laistykite toliau.

Tiems, kurie nepakankamai laisto ir jų sėklos guli ant kietos sausos dirvos arba per giliai po ja, susiduria su „dygimo problemomis“, todėl vasaros sezonu sodas gali neželti.

Ketvirtas žingsnis: pjovimas

Pjovimas yra gyvybiškai svarbus būdas palaikyti žolės augimą, tačiau svarbu nepjauti, kol peiliai nepasiekia bent 5–7 cm aukščio. Chrisas perspėjo: „Per daug trumpas ar per ankstus šienavimas gali pakenkti naujiems sodinukams, kurie tik bando rasti kelią pasaulyje ir užkirsti kelią tolesniam augimui.

Tačiau kylant temperatūrai, o ypač jei bus lietaus, tikėtina, kad žolė augs daug greičiau. Taip yra dėl „tobulų augimo sąlygų“, kurias suteikia vasara: šiluma, šviesa ir drėgmė.

Po žiemos ir pavasario, kai veją reikėjo pjauti mažiau, vasaros vidurys yra laikas, kai veją gali tekti pjauti dažniau, galbūt kartą ar du per savaitę. Vasaros pabaigoje augimui sulėtėjus reikės mažiau pjauti. Ekspertas atkreipė dėmesį: „Svarbu atsiminti, jog reikia nenupjauti vejos per trumpai, nes tai sugadins žolę, ji atrodys nulaužta ir pageltusi“.
 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder