Verslininkė D. Urbanaitė: išlaisvinti mintis gali padėti ir užrašinė

Žinoma verslininkė Dovilė Urbanaitė, moterims skirtos mokymų platformos „She is glowing“ įkūrėja, sako, kad pandeminiu laikotarpiu kylančius iššūkius reikia priimti kūrybiškai, nepamiršti laiko skirti sau, kurti malonius kasdienybės ritualus. Išlaisvinti mintis gali padėti ir idėjų fiksavimas raštu stilingoje užrašinėje.

Kaip suplanuoti neapibrėžtumą?

D. Urbanaitė pastebi, kad pandeminiu laikotarpiu dauguma žmonių jaučiasi labiau pavargę, o kai prasideda ir pilnatis, emocijos dvigubai liejasi per kraštus. Kamuoja klausimai – kada tai baigsis, ką daryti toliau? Bet ar tikrai visi klausimai gali ir turi būti atsakyti?

„Šiuo metu svarbu sau akcentuoti atradimus, o ne praradimus, tai, ką galiu daryti, o ne tai, ko negaliu – tai leidžia mąstyti ir veikti, o ne panikuoti ir pasiduoti chaosui.

Man padeda planavimas, kuris, nors šiandien ir sudėtingesnis, tačiau įmanomas – reikia pasiruošti atsarginius scenarijus, tuomet, net ir pasikeitus aplinkybėms, žinau, kaip veikti.

Būtent tai padeda išvengti situacijos, kuomet liekame ne tik be įgyvendintų planų, bet ir su sudaužytomis viltimis“, – sako D. Urbanaitė.
 
Žinoma moteris pasakoja, kad konsultuodama verslo ir asmeninio prekinio vardo temomis, dažnai sulaukia klausimų, kaip planuoti šiame laikotarpyje, kai viskas keičiasi taip greitai.

Pagrindinis patarimas – neužmiršti, kad patys esame savo dienos šeimininkai, nusprendžiame, ką ir kaip veiksime, kam kiek laiko skirsime. Svarbu fiksuoti pozityvius dalykus, tai, ko iš tikrųjų nevalia pamiršti.

„Dažnai klaidingai manoma, kad planuoti reikia darbinius klausimus, tačiau ne mažiau svarbu įtraukti asmeninio gyvenimo tikslus, juos apibrėžti kaip galima konkrečiau.

Pavyzdžiui, norėdama skirti daugiau laiko artimiesiems, fiksuoju, kad kartą per mėnesį skirsiu visą dieną bendravimui su tėvais, o darbo reikalus atidėsiu į šalį, kad mano dėmesys būtų nepertraukiamas ir kokybiškas“, – dalijasi D. Urbanaitė.

Pasak D. Urbanaitės, kai tikslas konkretus ir aiškus, vėliau galima nesunkiai įvertinti, ar pavyko jį įgyvendinti.
 
Užrašų knygelė įkvepia kasdienybę 

Besitęsiant karantinui dalis žmonių rado, kaip paįvairinti dienas – vieni pradėjo sportuoti, kiti skaityti knygas, tačiau daliai dar sunkiai sekasi rasti balansą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo.

Tačiau kartais kasdienybėje užtenka pakeisti vieną smulkmeną, ir visa diena tampa prasmingesnė, malonesnė ir ramesnė, todėl D. Urbanaitė siūlo išbandyti pozityvių minčių fiksavimą.

„Rašydami ranka mes kur kas geriau generuojame ir išlaisviname mintis. Tai tampa puikia rutinos dalimi ir kelio į svajonių išsipildymą pradžia. 

Svarbu pasirinkti ne tik funkcionalią, bet ir stilingą, menišką užrašinę – mane sužavėjo menininkės Agnės Čižauskaitės kurta užrašinė, kurią savaitgalį pirkėjams dovanojo prekybos centras „Europa“.

Šios knygelės buvo tokios populiarios, kad savaitei planuotas kiekis buvo išdalintas per kelias dienas, tad buvo užsakytas papildomas užrašinių kiekis“, – sako D. Urbanaitė.

Žinoma moteris dalijasi, kad tokios užrašinės yra ne šiaip knygelės, tai – aksesuaras, stiliaus dalis, kurią kaskart malonu išsitraukti iš rankinės ar palto stalčiaus.

Anot D. Urbanaitės, dienoje radusi bent kelias minutes minčių fiksavimui, ji tarsi pasikrauna gera energija, kuri skatina mąstyti apie pozityvius dalykus, tai, kas mus sieja, o ne skiria.

Ne veltui ir ant naujosios jos užrašinės puikuojasi įkvepiantis užrašas „Esame po tuo pačiu dangumi ir žiūrime į tą patį mėnulį“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder