Verta žinoti: 3 baziniai žmogaus instinktai ir 3 svarbiausios baimės

Mūsų psichikos pagrindą sudaro trys pagrindiniai instinktai: savisaugos instinktas, socialinis instinktas ir lytinis instinktas.

Paprastai vienas iš jų žmoguje dominuoja. Ko labiausiai bijo žmonės? Mirti, prarasti socialinį statusą ar tapti nepatraukliu priešingai lyčiai?

Kiekvienas iš trijų instinktų atsispindi trijuose žmogaus stimuluose ir yra trijų pagrindinių šiuolaikinio žmogaus baimių pirminė priežastis. Perskaitę šį straipsnį, galėsite nustatyti, kuri iš trijų baimių jus kankina labiausiai.

3 svarbiausios šiuolaikinio žmogaus baimės

Mūsų gyvenimą formuoja trys baziniai instinktai. Vieno iš jų dominavimas nulemia mūsų elgesį ir baimes, kurias mes dažniausiai jaučiame.

Savisaugos instinktas

Arba siekis išgyventi bet kokia kaina. Pagrindinis varomasis motyvas čia yra kova už išlikimą. O jį atitinkanti baimė – mirties baimė. Tiesa, kai kuriems žmonės ši baimė stebuklingu būdu pavirsta gyvenimo baime. Logika čia tokia: jeigu aš mažai dalyvausiu gyvenimo įvykiuose, tai ir galimybių žūti man bus mažiau.

Socialinis instinktas

Arba grupės išsaugojimo instinktas. Pagrindinis motyvas čia yra kova už pritarimą. Jeigu banda, gentis man nepritars, tai ji mane ir atstumti gali. Baimė, kuri atitinka šį instinktą, yra atstūmimo (kritikos) baimė. Žmogus bijo, kad kiti gali pasmerkti jo poelgius. Ši baimė gali sukaustyti jo socialinį aktyvumą net iki sociofobijos.

Lytinis instinktas

Arba rūšies išsaugojimo, dauginimosi instinktas. Toks žmogus motyvuoja save kova už valdžią bet kokia kaina. Nes tik lytinis ryšys su alfa patinu arba ryškiu partneriu garantuoja sveikus palikuonis ir sąlygas, reikalingas jiems augti.

Čia žmogų riboja nesėkmės (pralaimėjimo) baimė. Jis bijo pralošti ir užimti žemesnę padėtį socialinės hierarchijos laiptuose. Jam svarbu būti pirmam bent kokiu nors atžvilgiu.

Kaip manote, kuri baimė iš trijų, varo jus gyvenimo keliu? Kas jums yra baisiausia: saugumo praradimas, socialinio statuso praradimas ar būti nuverstam nuo pjedestalo?

Sidebar placeholder