Veterinarijos gydytojai įvardijo vieną dalyką, kurio niekada nedarykite pasivaikščiojimo su šunimi metu

(1)

Pasivaikščiojimo metu reikia sutelkti dėmesį į gyvūną.

Pasivaikščiojimai labai svarbūs šunims ir jų šeimininkams. Juk taip jūsų augintinis gauna daug fizinio krūvio, protinės stimuliacijos ir socializacijos.

 Žmonėms tai papildomas fizinis aktyvumas, kuris yra labai svarbus lėtinių ligų prevencijai ir psichinės sveikatos stiprinimui.

Tačiau kartais pasivaikščiojimo metu nesutelkiate dėmesio į savo šunį, nes jūsų dėmesį blaško socialinė žiniasklaida ar kita veikla.

Kai kurie gyvūnų augintinių gynėjai tai lygina su "išsiblaškiusiu vairavimu".

Taigi, jei neskiriate dėmesio savo šuniui ir aplinkai, galite lengvai sukelti pavojų savo gyvūnui arba prarasti su juo ryšį.

Kornelio universiteto Veterinarijos koledžo Elgsenos medicinos profesorė emeritė Katherine A. Houpt atkreipia dėmesį, kad vaikštinėjant lauke pirmiausia reikėtų pasirūpinti savo šuns saugumu.

Kodėl svarbu pasivaikščiojimo metu būti šalia savo šuns

Pasak Houpt, dauguma šunų žino, ką nori veikti pasivaikščiojimo metu, dažniausiai tai šniukštinėjimas arba, tikėtina, kito priekyje einančio šuns pasivijimas.

"Tačiau ne viskas susiję tik su įdomiais kvapais ir smagiais naujais draugais.

Kai kurie šunys gali norėti pasivaržyti su artėjančiu houndu (šunų veislė), užpulti vaiką ar pagriebti ant grindinio gulintį aštrų vištos kaulą.

Dar blogiau - jie gali praryti ką nors nuodingo", - sakė ekspertas.

Pagrindinius įgūdžius taip pat galite sustiprinti pasivaikščiojimo metu pakviesdami šunį arčiau ir duodami jam skanėstų, kol jis dar nespėjo sureaguoti į kitą šunį.

Taip taip pat galite nukreipti jos dėmesį nuo potencialiai pavojingo ant žemės esančio skanėsto.

"Kai šeimininkas geriau suvokia aplinką, jis gali į tokius dalykus reaguoti aktyviai", - aiškino UCDavis veterinarijos klinikos klinikinės gyvūnų elgsenos mokslo profesorė daktarė Melissa Bain.

Ji ragino gyvūnų savininkus būti kartu su savo augintiniais juos vedžiojant.

"Tikėtina, kad tai padarys jus abu laimingesnius, sveikesnius ir emociškai artimesnius nei bet kokia trumpalaikė stimuliacija išmaniajame telefone", - pabrėžė M. Bain.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder