Vienintelis naujametinis pažadas, kurio turi laikytis vyresni nei 50 metų žmonės

Naujametiniai pažadai tikrai yra liūdnai pagarsėję. Juokai apie tai, kad sausio 1 d. sporto salė pilna, o vasario mėnesį - tuščia, - įprastas dalykas.

Leidinys „Parade“ rašo, kad daugelis žmonių abejoja, ar verta duoti tokius pažadus, ypač jei jums 50 ar daugiau metų ir tų pačių įpročių laikotės dešimtmečius.

Geriausias naujametinis apsisprendimas 50 metų ir vyresniems žmonėms

Dr. Sonios Rosen, geriatrės ir Cedars-Sinai geriatrijos medicinos direktorės, teigimu, geriausia naujametinė rezoliucija 50 metų ir vyresnių žmonių sveikatai - būti kuo aktyvesniems.

„Jei norite žengti bent vieną žingsnį link kuo ilgesnio ir sveikesnio gyvenimo, šio tikslo reikia siekti“, - tvirtina daktaras Rosenas.

Dr. Richardas W. Besdinas, Brauno universiteto Alperto medicinos mokyklos geriatrijos ir paliatyvios slaugos katedros profesorius, 50-mečiams ir vyresniems žmonėms davė lygiai tokį patį patarimą: „Būkite fiziškai aktyvūs!“.

Yra keletas priežasčių, kodėl abu ilgaamžiškumo ekspertai teigia, kad fizinis aktyvumas yra geriausias dalykas, kurį 50 metų ir vyresni žmonės gali padaryti savo sveikatai. 

Dr. Besdin aiškina, kad fizinis aktyvumas yra naudingas ir širdžiai, ir smegenims, mažina širdies ir kraujagyslių ligų bei demencijos riziką.

Jis sako, kad fiziniai pratimai didina kraujo tekėjimą į smegenis, o tai apsaugo nuo plokštelių, susijusių su demencija, susidarymo, todėl reguliarūs fiziniai pratimai yra veiksmingas būdas nuo jos apsisaugoti. 

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad net lengvi ar vidutinio sunkumo fiziniai pratimai gali sumažinti Alzheimerio ligos išsivystymo riziką. 

Be naudos širdžiai ir smegenims, abu gydytojai teigia, kad reguliari mankšta padeda išlaikyti pusiausvyrą ir mažina kritimo riziką.

„Mankšta 39 % sumažina kritimo riziką“, - pažymėjo daktaras Rosenas ir pridūrė, kad ji taip pat naudinga psichikos sveikatai: “Mankšta gamina natūralius endorfinus, kurie padeda kovoti su depresija.“

Kaip įvykdyti Naujųjų metų pažadus

Fizinio aktyvumo nauda ilgaamžiškumui akivaizdi, tačiau lieka klausimas, kaip užtikrinti, kad jis iš tikrųjų tęstųsi. 

Daktaras Rosenas pataria susirasti tokią fizinės veiklos rūšį, kuri jums tikrai patiktų. 

Tai yra, jei bėgimas jums atrodo nuobodus, neverskite savęs bėgioti ant bėgimo takelio, kai šokių ar kikbokso užsiėmimai atrodo įdomesni. 

Jei nežinote, nuo ko pradėti, daktaras Rosenas siūlo užsirašyti į grupinius fitneso užsiėmimus.

„Dalyvavimas grupiniuose užsiėmimuose ar net internetu yra puikus būdas sportuoti ir kartu užmegzti socialinius ryšius“, - pataria ji.

Abu gydytojai sako, kad kasdieniai pasivaikščiojimai yra puikus tikslas, nuo kurio galima pradėti. 

Moksliniai tyrimai rodo, kad 6 000 žingsnių per dieną ėjimas padeda prailginti gyvenimo trukmę.

„Jei jums 70 metų ar daugiau, vaikščiojimas 150 minučių per savaitę arba 30 minučių penkias dienas per savaitę sumažina širdies ligų, diabeto ir Alzheimerio ligos riziką“, - sako daktarė Besdin.

Be to, daktaras Besdinas sako, kad 50 metų ir vyresniems žmonėms naudingos jėgos treniruotės kelias dienas per savaitę. 

Tai padeda palaikyti raumenų ir kaulų masę, kuri su amžiumi natūraliai mažėja, taip pat mažina kritimo riziką.

Šaltinis: unian.net

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder