Vytautas Grigaravičius po širdies persodinimo žada pabaigti pradėtus darbus: daug kas mane spaudžia, kalbina

Po širdies persodinimo gyvenimu besidžiaugiantis buvęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius žada pabaigti pradėtus darbus. Pirmas darbas eilėje – autobiografinė knyga.

LNK

„Mane daug kas spaudžia, kalbina parašyti prisiminimų knygą. Štai toks nebaigtas darbas likęs, nes kažkada pradėjau po trupučiuką. Pradedu, numetu, vėl tęsiu, vėl numetu. O šiaip dabar tiesiog norisi gyventi ir džiaugtis gyvenimu“, – šį antradienio vakarą LNK laidoje KK2 kalbėjo V. Grigaravičius.

Buvusio Alytaus mero krūtinėje ketvirtas mėnuo plaka donoro širdis. Vytautas Grigaravičius visuomet buvo fiziškai aktyvus ir sveiką gyvenimo būdą propaguojantis vyras. Kovojo su „tulpiniais“. Triuškino Kauno „Daktarus“. Ir atėjo diena, kai Vytautui teko kautis dėl savo gyvybės.

Buvusį generalinį komisarą ištiko infarktas. Po jo jis paniro į komą. Nubudęs sužinojo, kad gyvenimas visiškai pasikeis, nes krūtinėje plakanti širdis – per silpna. Jos darbo palaikymui būtina speciali aparatūra.

„Esi visą laiką pririštas prie laido. Eini miegoti, prisijungi prie rozetės. Nuolat su savim – maišiukas su dviem akumuliatoriais. Elektrinė pompa, pritvirtinta prie širdies skilvelio, padėjo širdžiai pumpuoti kraują, nors mano širdis pati irgi dar dirbo, bet jau silpniau“, – sunkias akimirkas prisiminė V. Grigaravičius.

Grįžti į pilnavertį gyvenimą buvo vienintelė išeitis – širdies persodinimas. Po daugiau nei metų laukimo atsirado donoras. Širdies persodinimo operacija truko šešias valandas, prieš ją gydytojai Vytautą informavo, kad nubusti šansai – 50 procentų.

„Kai tiktai pabudau po operacijos, iš karto supratau, kad viskas pavyko. Nieko neskaudėjo, viskas atrodo taip, lyg buvo. Ir, atrodo, ta širdis kaip ir mano“, – pasakojo Grigaravičius.  

Šiandien Vytautas Grigaravičius jaučia didžiulį dėkingumą donorui už tai, kad gali gyventi.

„Iš tiesų tragedija, kai žmogus išeina iš gyvenimo, bet jeigu tėvai, artimieji nusprendžia paaukoti organus, tai išgelbsti kitus žmones. Mano atveju, žinau, kad ir akių ragenos, ir kepenys, berods, irgi buvo kažkam persodintos“, – sako Grigaravičius, kuriam nebuvo atskleista, kas donoras.

LNK

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder