Žemėje yra paukščių rūšis, kuri savo plunksnomis gali nužudyti žmogų: apie ką mes kalbame
Mokslininkas ir paukščių ekspertas Džekas Dambacheris su kolegomis keliavo į Naująją Gvinėją ieškoti rojaus paukščio Raggiana. Paieškų metu jam ir jo komandai pavyko atsitiktinai sugauti keletą gauruotųjų pitohui, tačiau kai mokslininkai paleido paukščius, pastarieji jiems įkando ir tada prasidėjo kažkas keisto, rašo IFLScience.
Neturėdami pleistrų, jie panaudojo seną patikimą pirštų čiulpimą, kad sutvarkytų žaizdas, bet tada pradėjo vykti kažkas keisto: jų burnos degė ir dilgčiojo, o kai kurios net nutirpo. Kartais tai trukdavo tik kelias valandas, tačiau kartais simptomai išlikdavo gana ilgai.
Mokslininkai apie tai papasakojo vietiniams gidams, kurie paaiškino, kad šie paukščiai yra pavojingi žmonėms. Vietiniai gyventojai paukščius pavadino šiukšlėmis ir pasakė, kad jie netinka net maistui, todėl geriau jų neimti. Dambachersas su kolegomis susidomėjo ir tęsė tyrimą.
Mokslininkų rezultatai parodė, kad paukščių plunksnose yra tam tikrų nuodų, kurie patenka ant žmonių rankų, kai jie liečia plunksnuotus paukščius ir po to laižo rankas. Tai steroidinis alkaloidinis neurotoksinas, ir jis iš tiesų turi stiprų poveikį.
Pasak Dambacherio, iš pradžių nuodai gali sukelti dilgčiojimą, tačiau didesnės jų dozės gali sukelti paralyžių, širdies sustojimą ir mirtį. Komanda padarė išvadą, kad tai yra viena toksiškiausių žinomų natūralių medžiagų pasaulyje.
Kodėl šių paukščių plunksnos tokios nuodingos?
Taigi, kaip paukščiui į plunksnas patenka tokia galinga medžiaga? Viskas priklauso nuo mitybos, nes, kaip matote, pitohuis maitinasi Naujojoje Gvinėjoje gyvenančiu vabalu, pernešančiu nuodus. Kai paukščiai suėda vabalus, neurotoksinas kaupiasi jų audiniuose taip, kad nėra toksiškas paukščiams, tačiau veikia jų roplius plėšrūnus ir netgi gali neleisti jiems suėsti jų kiaušinių.
Vabalas yra Choresine pulchra, dar vadinamas toksiškuoju „nanisani“ vabalu, kuris yra tas pats meniu elementas, dėl kurio nuodingas mėlynasis ifritas Ifrita kowaldi. Tyrimai rodo, kad Choresine vabalai gali būti tiesioginis Naujosios Gvinėjos paukščių batrachotoksinų šaltinis, t. y. toks pat, kaip ir liūdnai pagarsėjusios nuodingosios varlės.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą