Ženklai, jog turite nutraukti santykius

Pandemija privertė pagalvoti, jog esame įstrigę. Tačiau, ką daryti, jei jaučiamės įstrigę santykiuose? Santykių ekspertai teigia, jog visiškai normalu, jei kažkas jūsų partneryje ar partnerėje jums nepatinka.

Jei nemėgti kažkurios savo partnerio/-ės savybės yra normalu, kaip suprasti, jog esate nelaimingi savo santykiuose? Kada vertėtų nutraukti santykius?

Psichologų praktikoje šis klausimas užduodamas itin dažnai. Dažnai saugumo jausmas nulemia, jog žmonės, nors ir nelaimingi, santykius siekia išsaugoti. Arba žmonės jaučia baimę ieškoti kito žmogaus, bijo kito partnerio neberasti. Dar labiau galvą pasukti verčia geri santykiai, kurie vis tiek verčia susimąstyti, ar šis žmogus tikrai skirtas jums.

Norint rasti sprendimus šiems klausimams, būtina šiuos sunkius klausimus sau užduoti.

Kokių klausimų turėtumėte savęs paklausti?

Ar mūsų santykių problemos kyla iš sunkių gyvenimo aplinkybių ar dėl mūsų asmenybių? Lengva galvoti, jog mūsų gyvenimas bei santykiai susitvarkys, kai sunkios gyvenimo akimirkos liks praeityje.

Dažnai galvojame, jog geresnė finansinė situacija, svajonių darbas, gyvenimo vietos pakeitimas pavers gyvenimą tobulu.

Tai priverčia galvoti, jog taip pataisysime ir savo santykius. Kartais tai yra tiesa. Poros išgyvena daug sunkumų gyvenime, tačiau dažnu atveju šie sunkumai poras suartina.

Tačiau turite atskirti, ar šį sunkumą santykiuose sukėlė sunkesnės gyvenimo akimirkos, ar jūsų charakteriai?

Jei laukėte daug metų, kad jūsų partnerio veiksmai pasikeistų, greičiausiai tai neįvyks.

Ką aš patarčiau geram draugui savo situacijoje?

Jei turite gerus, nuoširdžius draugus, turbūt esate girdėję daug santykių patarimų iš jų pusės. Ką jums pataria daryti tikri draugai?

O ką patartumėt jūs geram draugui tokioje situacijoje? Žinoma, svarbu ne per rimtai priimti posakius "visi vyrai blogi" ar "jokia santuoka nėra laiminga".

Tačiau, jei jūsų tikri draugai jums sako, kad turėtumėte permąstyti savo santykius, galbūt reikia tai ir padaryti?

Kiek dalykų jau išbandžiau? Net geriausi santykiai pareikalauja šiek tiek darbo ir skausmo.

Gyvenimas kartu su kitu žmogumi reikalauja kompromisų ieškojimo, nusileidimo.

Prieš nutraukiant santykius visada apsvarstykite, galbūt jums gali padėti porų terapija, psichologas ar kitas specialistas.

Jei žmogų mylite, netylėkite galvodami, jog viskas išsispręs. Ieškokite pagalbos.

O kas, jei santykiai puikūs, kai nesipykstame? Negalime galvoti apie santykius tik geriausiomis jų akimirkomis. Taip pat svarbu apgalvoti, kas vyksta, kai santykiai blogi. Konfliktai santykiuose svarbūs ir "sveiki".

Tik žmonės, neturintys nusistatę ribų, nesipyksta. Tačiau pyktis turi būti kontroliuojamas. Jei jūsų partneris/-ė negali kontroliuoti savo veiksmų, kai yra piktas/-a, jūsų santykiai nėra sveiki.

Mes esame atsakingi už savo veiksmus ir žodžius, kai esame įniršę. Net jei santykiai atrodo geri, gali būti laikas palikti žmogų, jei konfliktai kelia baimę dėl kito žmogaus veiksmų.

Ar aš esu santykiuose tik dėl suinvestuoto savo laiko? Gali būti sunku nutraukti santykius, į kuriuos suinvestavome tiek daug savo laiko bei pastangų.

Jaučiamės kalti, kad žmogaus nepalikome anksčiau, o dabar - per vėlu.

Arba vis galvojame, jog "jei tai pasikartos, aš santykius nutrauksiu". Pasilikimas nelaiminguose santykiuose vien dėl to, jog jau esate juose taip ilgai, yra itin bloga priežastis tęsti santykius.

Ar aš mėgstu šį žmogų, ar tik mėgstu būti santykiuose? Vienas svarbiausių ženklų, jog turite nutraukti santykius yra, jei jūsų antroji pusė nemėgsta jūsų savybių, kurias jūs mėgstate apie save labiausiai.

Jei jaučiatės, jog turite atsisakyti mylimų veiklų, tapti "neryškiu" žmogumi, neišreikšti savo nuomonės - šie santykiai ne jums. Jei gyvenate kasdien stengdamiesi įtikti savo partneriui/-ei, galite prarasti save.

Prarasti savo mėgstamiausias savybes yra daug liūdniau nei prarasti santykius.

Nutraukti santykius, neturint garantijų dėl ateities, išties nelengva.

Tačiau pasilikimas bloguose santykiuose gali būti panašus į įkalinimą, karantiną, savęs praradimą. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder