Žiauri tiesa, kurią būtina priimti, jei nenorite nuolat patirti stresą

Jeigu jaučiate, kad jums pritrūksta kelių valandų per parą, galite pasinaudoti milijonų efektyvaus gyvenimo mokytojų ir kompanijų patarimais, kurie pasiūlys geriausius planavimo metodus ir mokslinius produktyvumo didinimo būdus. Kai kurie iš jų tikrai naudingi. Bet įdiegę į savo gyvenimą tas visas geras idėjas, jūs vis tiek jausitės per daug apkrauti ir pervargę.

Ar yra būdas išsivaduoti nuo per didelio krūvio? Anot protingų patarėjų, jis egzistuoja, tačiau pirmiausia mums reikia susitaikyti su žiauria tiesa, kurios dauguma vengiame: mums niekada nepavyks suspėti padaryti visko, ką norėtume.

Problema – per dideli užmojai

Vieną tiksliausių šios žiaurios tiesos formuluočių galima rasti žurnalisto Oliverio Burkemano darbuose. Jis paliečia bendrą temą mūsų kartai, pamišusiai dėl konteksto.

Mes turime tiek knygų, straipsnių, kuriuos norime perskaityti, kad paprasčiausiai nelieka jiems laiko.

O egzistuojantis knygų, kurių niekada neperskaitysime, sąrašas mums sukelia stresą. Be to, tai gali sukelti kaltės jausmą ir savigraužą.

Archyvų nuotr.

Neįmanoma viską suspėti© Pixabay.com

Savo straipsnyje apie informacijos perteklių rašytoja Kathy Sierra įspėjo: „Jūs nespėjate. Tai neįmanoma. Ir bet kokie įnirtingi bandymai veikiausiai padarys jus tik kvailesniais.“

Kai kurie psichologai pagrindine streso priežastimi laiko „filtro atsisakymą“. Jums būtina surasti geriausius aukso kasimo iš nesibaigiančio internetinės informacijos srauto būdus.

Tačiau O. Burkemanas su tuo nesutinka. Jis rašo, kad problema – apskritai ne filtro atsisakymas, o sėkmingas jo darbas. Ir kuo geriau jūs atskirsite grūdus nuo pelų begaliniame pasaulinės informacijos sraute, tuo didesnė tikimybė bus tapti šios galingos lavinos sutraiškytu grūdu. Kitaip tariant, jūs neieškote adatos šieno kupetoje, o žvelgiate į adatų krūvą.

Memento mori

Ankščiau išsakyta mintis galioja ne tik konteksto atžvilgiu, bet ir pažintims su naujais žmonėmis, karjeros galimybių panaudojimui, naujų dalykų mokymuisi. Dėl naujųjų technologijų gausos mes šiandien tiesiog skęstame tarp begalinių variantų, kaip praleisti savo laiką. Tačiau ši problema atsirado dar iki interneto atsiradimo.

Mūsų gyvenimas yra apribotas laiko. Suvokimas, kad pasaulyje yra daugiau dalykų, kuriuos norime padaryti, už tuos, kuriuos galime suspėti, visada buvo svarbiausia žmonijos problema.

Ir čia mums nepadės joks filtras. Tik priėmimas.

O. Burkemanas daro išvadą: „Vienintelis būdas išspręsti adatų krūvos problemą – tai pasipriešinti įsitikinimui dėl sprendimo nebuvimo ir dėl to, kad jums nepavyks. Jūs turite pasirinkti, kurie iš visų jūsų pomėgių, gyvenimo tikslų ir įsipareigojimų yra svarbiausi, ir užsiimti tik jais, suvokdami, kad lygiagrečiai teks apleisti daugybę kitų reikšmingų dalykų.“

Noro suspėti viską iškart atsisakymas padovanoja laisvės jausmą. O. Burkemano nuomone, nėra jokios prasmės smerkti save už likusias „uodegas“ (neperskaitytas knygas, neįvykdytas užduotis, nerealizuotas svajones), kurių iškart nepavyko visiškai atsisakyti. Taip, tai gąsdina.

Steve‘as Jobsas turėjo įprotį kas rytą pažvelgti į save veidrodyje ir priminti sau apie neišvengiamą mirtį.

Jūs taip pat turite realiai įvertinti žiaurų savo laiko ir energijos ribotumą. Tai ne tik baisu, bet ir skatina energijos antplūdį.

Priimkite šią nepaprastą tiesą ir jūs ne tik išsivaduosite iš beprotybes ir kaltės jausmo dėl neįgyvendintų ketinimų ir planų, bet ir priversite save priimti ypatingus ir svarbumu pagrįstus sprendimus, kurie padarys jūsų gyvenimą geresnį.

O toks būdas yra daug efektyvesnis už bet kokius žaidimus su dienotvarke ar produktyvumo didinimo programėlėmis.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder