Laiveliui taria atia

(2)

Jau aišku, kad prieštaringai vertinamas Atgimimo aikštės gėlių laivelis skaičiuoja paskutines dienas. Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė „Vakarų ekspresui“ patvirtino, kad laivelio konstrukcija yra visiškai susidėvėjusi, tad šį pavasarį jį ruošiamasi nugriauti. Valdininkai prašo klaipėdiečių išsakyti nuomonę, kas turėtų atsirasti vietoje jo.

Socialinėje erdvėje net paskelbtas idėjų konkursas.

„Atgimimo aikštėje keletą metų “prišvartuotas„ laivelis ruošiamas „išplukdymui“. Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus planuose - įrengti naują miesto puošybos žydinčiais augalais elementą Atgimimo aikštėje vietoj čia įkurto gėlių laivelio. Klaipėdiečiai kviečiami teikti pasiūlymus - kokią floristinę kompoziciją norėtumėte matyti centrinėje miesto aikštėje“, - aktyviai įsitraukti miestiečius kvietė Savivaldybės atstovai.

Kaip ir buvo galima tikėtis, socialinėje erdvėje miestiečiai susiskirstė į kelias stovyklas. Vieni tikino, kad laivelis jiems patinka ir turėtų likti, kiti siūlė iš viso toje vietoje nieko nebesodinti, o palikti paprastą pievą, juolab kad ateityje Atgimimo aikštę ruošiamasi tvarkyti iš esmės.

Treti pageidavo, kad būtų atkurtas istorinis teisingumas ir toje vietoje būtų atkurta buvusi Biržos gatvė, dar kiti siūlė užsodinti medžiais, smilgomis ir t. t. Buvo svarstančiųjų, kad tokioje vietoje galėtų stovėti laivo šturvalas, inkaras, nykštukas...

„Puošti dabartinės būklės aikštę būtų tas pats, kas kvėpintis nenusiprausus“, - būta ir tokių nuomonių. Dar kiti ironizavo, kad nelieka nieko kito, kaip tą aikštę užsodinti bulvėmis...

„O Savivaldybė neturi nei dailininko, nei architekto, kad reikia daryti idėjų turgų? Tai ką veikia Mindaugas Petrulis ir Kastytis Macijauskas? Mano manymu, viešąsias erdves turi tvarkyti profesionalai. O mes sodinkime gėlytes savo palangėse“, - replikavo iš politikos pasitraukusi Nina Puteikienė.

I. Kubilienė pripažino, kad augalų keitimo tema Klaipėdoje labai jautri, todėl esą ir bandoma įtraukti miestiečius į šią diskusiją.

„Jau ir pernai, kai laivelį reikėjo apželdinti, matėme, kad konstrukcija visiškai susidėvėjusi ir neatlaikys. Žinome, kad miestiečiai turi įvairių nuomonių. Vieni tą laivelį vadino kičo elementu, kitiems jis patiko. Realiai suvokiame, jei mes jį tiesiog panaikinsime, miestiečiams gali kilti įvairių emocijų, todėl ir nutarėme suteikti galimybę žmonėms išreikšti savo nuomonę.

Žinoma, reikia galvoti, kad tai turėtų būti laikinas elementas, nes Atgimimo aikštė bus rekonstruojama“, - komentavo Miesto tvarkymo skyriaus vedėja.

I. Kubilienė vakar sakė kol kas neskaičiusi, ką žmonės siūlo socialinėje erdvėje, bet sakė sulaukusi vieno konkretaus pasiūlymo elektroniniu paštu, kokiais augalais reikėtų apsodinti tą vietą.

„Laiko daug neturime. Manau, šią savaitę dar lauksime pasiūlymų ir nuomonių, tada viską apibendrinę priimsime vienokį ar kitokį sprendimą“, - sakė I. Kubilienė.

Skaičiuojama, kad gėlių laivelis Atgimimo aikštėje įrengtas beveik prieš penkiolika metų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder