Lankytojams duris atveria Telšių ješiva

Rugsėjo 23 d. (šeštadienį) nuo 9 valandos lankytojams atidaromas Žemaičių muziejaus „Alka“ padalinys Telšių ješiva (Iždinės g. 11, Telšiai). 

Tai – istorinėje žydų aukštojoje mokykloje įkurta nauja muziejinė erdvė, kurios vizija – saugoti ir aktualizuoti žydų kultūros paveldą.

Atidarymo dieną, 12 valandą, visiems, įsigijusiems lankytojo bilietą, muziejus nemokamai dovanoja ekskursiją po Telšių ješivą.

Esminiai šio naujo muziejinio objekto momentai: pastato ir eksponuojamų muziejinių vertybių unikalumas, dar ir šiandien pasaulyje gyvas Telšių ješivos studijų metodas bei rašyta ir teberašoma nesibaigianti žydų istorija, susijusi su Telšių apskrityje Holokaustą išgyvenusių žmonių prisiminimais.

Telšių ješivos ekspozicija įrengta remiantis Žemaičių muziejaus „Alka“ muziejine vertybe  – atminties knyga „Telšiai“ (išleista 1984 m. Izraelyje, sudarytojas Izaokas Alperovočius).

2022 m., įgyvendinus keletą metų trukusį projektą, ši knyga į dabarties kartas prakalbo lietuviškai: išleista žydų gyvenimo vingius atpasakojanti „Telšiai. Atminties knyga“. Leidinys ne vien savo puslapiuose, bet ir naujai įrengtoje muziejinėje erdvėje kiekvienam padės atrasti istorinius Telšių žydų gyvenimo fragmentus, skatinsiančius atsigręžti į miesto istoriją.

Restauruotas pastatas tapo svarbiu miesto kultūriniu ir reprezentaciniu centru. Telšių ješivoje vyksta Rabino Sholem Ber Sorotzkino ir jo mokinių Aterat Shlomo Ješivos – Telz Ješivos stovyklos, organizuojami akademiniai renginiai, konferencijos ir seminarai, menininkų kūrybos, leidinių bei parodų pristatymai ir koncertai, organizuojamos ekskursijos.

Dėl užsakomųjų ekskursijų kolektyvams, klasėms, šeimoms ir dėl salės nuomos renginiams kreiptis el.paštu [email protected] arba tel. +370 600 60 521, daugiau informacijos rasite Žemaičių muziejaus „Alka“ internetinėje svetainėje.

Telšių ješivos darbo laikas:

I – NEDIRBAME

II – V 9:00-18:00

VI – 9:00-17:00

VII – 10:00-15:00

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder