Lauko kavinių sezonas vangus

Leidimai lauko kavinėms dirbti Klaipėdoje išduoti dar balandžio mėnesį, tačiau ir dabar jose klientų labai mažai. Šaltas oras ir brangymetis - pagrindines to priežastis įvardija lauko kavinių savininkai.

Dvejus COVID-19 pandemijos metus lauko kavinėms įrengti Klaipėdoje nereikėjo nei leidimų, nei projektų, iš jų savininkų nebuvo renkama rinkliava. Šiemet sugrįžo senoji tvarka.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Leidimų ir licencijų skyriaus vedėjos Jolantos Uptienės, jau gegužės 1-ąją leidimus turėjo dauguma uostamiesčio lauko kavinių.

„Leidimai išduodami nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. Šiuo metu yra išduoti 68 leidimai. Paprastai per sezoną jų išduodame apie 100-110. Šiuo metu jų mažiau todėl, kad ne visos lauko kavinės Klaipėdos senamiestyje galėjo atsidaryti dėl remontuojamų gatvių.

Be to, ne visi verslininkai ima leidimą iš karto visai vasarai. Kai kurie per sezoną ima kelis leidimus“, - komentavo J. Uptienė.

Pasak vedėjos, dauguma lauko kavinių veikia tose pačiose miestiečiams įprastose vietose, keičiasi tik jas įrengiantys juridiniai asmenys.

„Vieni užsidaro, kiti atsidaro toje pačioje vietoje. Šiais metais atsidaryti galėjo tik pagal suderintą projektą įrengtos kavinės. O jų savininkams vėl tenka mokėti rinkliavą.

Jos dydis priklauso nuo lauko kavinės ploto ir svyruoja nuo 14 Eur per mėnesį kavinėms, kurių plotas ne didesnis kaip 10 kv. m, iki 51 Eur ir daugiau kavinėms, kurių plotas siekia 50 kv. m ir daugiau“, - informavo J. Uptienė.

Savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Petrulis teigė, kad bėdų su kavinių savininkais dėl lauko kavinių projektų nėra. „Verslininkai supranta, kad norėdami pritraukti klientų, turi įsirengti lauko kavines kaip priklauso. Reikalavimai, kokios kavinės turi būti, yra išdėstyti Tarybos patvirtintame įsakyme.

Tad architektai, projektuodami šiuos laikinuosius statinius, jų privalo paisyti. Kai kavinės jau įrengiamos, mes tikriname, ar jos atitinka projektus. Šiuo metu - viskas gerai. Žinoma, tobulumui ribų nėra, tačiau bendras vaizdas - neblogas“, - įvertino M. Petrulis.

Vieną iš originalesnių lauko kavinių Mažvydo alėjoje atidariusių „Namų be gliuteno“ direktorė Loreta Želnienė pasiguodė, kad lauko kavinių sezonas šiemet labai vėluoja ir yra vangus.

„Už savaitės vasara, o dar dabar nelabai žmonės lauko kavinėse sėdi. Šalta, o be to, taip sparčiai kylant kainoms žmonės pinigus skaičiuoja ir rečiau sau tokį malonumą leidžia“, - sakė L. Želnienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder