LP EXPRESS dešimtmečio dovana – meno kūriniai ant dešimties miestų paštomatų

Dešimties metų jubiliejų švenčiantis LP EXPRESS paštomatų tinklas įteikė dovaną dešimties didžiausių Lietuvos miestų gyventojams.

Čia esantys LP EXPRESS paštomatai buvo papuošti pačių gyventojų išrinktais naujaisiais miestų simboliais, kuriuos dizaino studijos „Gyva Grafika“ komanda pavertė meno kūriniais.

Simboliais, puikiausiai įkūnijančiais unikalią kiekvieno miesto dvasią, iš viso padabinti yra 30 šio tinklo paštomatų.

Šių metų gegužę LP EXPRESS pakvietė Lietuvos gyventojus dalyvauti internetiniame balsavime ir patiems siūlyti bei rinkti miestų simbolius – išskirtinius objektus, patiekalus ar net šventes, kurios glaudžiai siejasi su jų miestu ir taikliausiai jį apibūdina.

Iš viso per mėnesį buvo pasiūlyti net 527 miestus apibūdinantys žodžiai ir frazės, atiduoti 77 329 balsai. Didžiausio įsitraukimo balsuojant sulaukė Mažeikių, Vilniaus, Kauno, Utenos ir Alytaus simboliai.

Po balsavimo paaiškėjo, kad būtent šiais simboliais bus pažymėti LP EXPRESS paštomatai dešimtyje didžiausių šalies miestų: Klaipėdoje – „Švyturys“, Vilniuje – „Oro balionas“, Mažeikiuose – „Gatvės gimnastika“, Šiauliuose – „Auksinis berniukas“, Alytuje – „Voverytė“, Marijampolėje – „Kačių kiemelis“, Kaune – „Funikulierius“, Jonavoje – „Joninės“, Utenoje – „Beisbolas“, Panevėžyje – „Senvagė“.

„Visų pirma norime padėkoti neabejingiems miestų gyventojams, aktyviai siūliusiems ir balsavusiems už originalias idėjas – be jų įsitraukimo neturėtume tokio puikaus rezultato.

Ši iniciatyva atskleidė ne tik gyventojų išradingumą ir įsitraukimą renkant savojo miesto simbolius, bet ir pačių Lietuvos miestų įvairovę, netikėtus jų veidus.

LP EXPRESS per dešimt savo veiklos metų paštomatus pavertė neatsiejama miestų viešųjų erdvių dalimi, todėl neabejojame, kad ant jų atsiradę meno kūriniai džiugins ne tik jais besinaudojančių gyventojų, bet ir praeivių akį“ – sako Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

„Šis projektas yra labai įdomus – piešiniai ant netikėtų paviršių, tokių kaip paštomatai, suteikia nestandartinės nuotaikos bei transformuoja jau akiai tapusias įprastas erdves.

Žmogus tarsi pažadinamas iš jam įprasto maršruto ir jam pasakoma – „ei, tavo miestas gyvas, jis keičiasi“. Simboliai buvo išrinkti žmonių, tad didžiausiu iššūkiu tapo kūrybiškas ir nebanalus jų atvaizdavimas.

Miestai yra per daug įvairialypiai, kad juos sutalpintume tik į vieną piešinėlį, todėl norėjosi pateikti papildomų asociacijų ir prasmių“, – teigia Žygimantas Amelynas, dizaino studijos „Gyva Grafika“ dailininkas.

Ž.Amelyno sukurti miestų simboliai puošia LP EXPRESS paštomatus Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Utenoje ir Jonavoje. Likusių penkių miestų – Kauno, Šiaulių, Marijampolės, Mažeikių ir Alytaus simbolius paštomatams sukūrė kitas „Gyva Grafika“ dailininkas Tadas Šimkus.

LP EXPRESS šiuo metu Lietuvoje užima antrą vietą pagal turimų paštomatų skaičių. Per 295 LP EXPRESS paštomatus vienu metu gali keliauti daugiau nei 45,6 tūkst. siuntų.

Planuojama, kad iki 2022 m. pabaigos šio tinklo paštomatų kiekis pasieks 354. Daugiau nei 97 proc. visų per LP EXPRESS paštomatus keliaujančių siuntų yra pristatomos kitą darbo dieną.

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder