Ministerija pageidauja miesto pozicijos dėl senojo pašto

„Jau kitais metais Klaipėdos senojo pašto pastatas turėtų pereiti Lietuvos kultūros ministerijos žinion, o Klaipėdos miesto savivaldybė įsipareigos bendradarbiauti įveiklinant jau suremontuotą pastatą“, - informavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, po antradienį vykusio pasitarimo su kultūros ministru Simonu Kairiu ir jo komanda.

„Džiugu, kad Kultūros ministerija laikosi duoto žodžio ir nubrėžtos trajektorijos įsigyti senojo Klaipėdos pašto pastatų kompleksą iš AB Lietuvos pašto.

Kultūros ministras Simonas Kairys susitikime informavo, kad tam numatytos ir reikalingos lėšos kitų metų biudžete.

Jeigu šiam siekiui įgyvendinti nekils kliūčių Seime, tai jau kitais metais vienas gražiausių uostamiesčio kultūros paveldo objektų atsidurs Kultūros ministerijos žinioje", - sakė V. Grubliauskas po susitikimo Kultūros ministerijoje.

Pasak mero, su kultūros ministru, viceministrais buvo aptartos ir pašto pastato įveiklinimo galimybės bei formos.

„Ministerija pageidauja, kad miestas taip pat aiškiai išreikštų savo poziciją, kad dalyvaus pašto pastato įveiklinimo procese. Yra daug formų, kaip miestas gali tai padaryti: jungtinės veiklos sutartis, viešoji, biudžetinė įstaiga ir pan.

Manau, kad jau sausio-vasario mėnesį Klaipėdos miesto taryba dėl to turės apsispręsti", - sakė V. Grubliauskas.

Priminsime, kad Vyriausybės pavedimu šiais metais buvo atlikta Klaipėdos senojo pašto įveiklinimo galimybių studija.

Jos rengėjai pasiūlė kelias alternatyvas: įkurti menininkų rezidencijos arba komunikacijos centrą arba garsaus astronomo Fridricho Vilhelmo Argelanderio menų ir mokslo centrą.

Pasak mero V. Grubliausko, pastaroji alternatyva - priimtiniausia tiek Kultūros ministerijai, tiek miestui.

„Šis centras pristatytų pašto kaip svarbaus navigacinio ir technologinio objekto idėją ir supažindintų su garsaus astronomo asmenybe.

Centre būtų pristatomos įvairios technologijos, jungtųsi menas ir mokslas, istorija bei modernios technologijos.

Svarbu, kad ši idėja neprieštarauja ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų reikalavimams suteikiant paramą, nes ja tikimasi pasinaudoti pritaikant pastatą visuomenės poreikiams“, - pažymėjo Klaipėdos meras.

Sidebar placeholder