Ministerija pasirašė sutartį dėl „Bayraktar“ apginklavimo: išleis 1,5 mln. eurų iš surinktų lėšų

Krašto apsaugos ministerija (KAM) ir „Laisvės TV“ penktadienį pasirašė tikslinės paramos sutartį dėl kovinio drono „Bayraktar“ TB2 apginklavimo: tam teks 1,5 mln. eurų iš 5,9 mln. eurų žmonių surinktų lėšų.

Pagal sutartį, Krašto apsaugos ministerijai pavedama už žmonių suaukotas lėšas nupirkti ginkluotę nepilotuojamam koviniam orlaiviui „Bayraktar“ TB2, kurį Lietuvai nemokamai perduos Turkijos bendrovė „Baykar“ .  

„Lietuvai bepilotį orlaivį, kurį mūsų žmonės pavadino Vanago vardu, Turkija padovanos su visais būtinais priedais, o Krašto apsaugos ministerija pasirūpins, kad prieš perdavimą Ukrainai jis būtų pilnai apginkluotas reikiama ginkluote“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), ji iki birželio pabaigos pradės dronui skirtų valdomų „oras-žemė“ raketų pirkimą, o jas įgijusi vėliau kartu su nepilotuojamu orlaiviu perduos Ukrainai.

KAM ir „Laisvės TV“ sutartis pasirašyta po to, kai Lietuvos žmonės surinko 5,9 mln. eurų koviniam dronui „Bayraktar“ Ukrainos kovotojams, bet Turkijos bendrovė „Baykar“ nusprendė jį padovanoti.

Iš Lietuvos žmonių suaukotų lėšų nepilotuojamo orlaivio apginklavimui bus skirta 1,5 mln. eurų, o likusi suaukota 4,4 mln. eurų suma „Laisvės TV“ sprendimu bus skirta kitai paramai, taip pat ir gynybinei, humanitarinei, taip pat atstatomajai pagalbai Ukrainai.

Planuojama, kad Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos nepilotuojamą orlaivį apginklavimui į Lietuvą pargabens per kelias savaites, vėliau jis bus perduotas Ukrainos kovotojams.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder