Ministrė išgąsdino klaipėdiečius: prasidėjus karui slėptis nebus kur

(6)

Klaipėdoje apsilankiusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė savo gimtojo miesto gyventojų nenuramino. Priešingai. Aiškiai pareiškė, jog išorinių grėsmių akivaizdoje uostamiestis ekstremaliems įvykiams nėra visiškai pasirengęs.

Pirmadienį (rugpjūčio 22 d.) pajūryje apsilankiusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė domėjosi, kaip vietos savivaldybės yra pasirengusios reaguoti į ekstremalias situacijas ir užtikrinti gyventojų saugumą.

A. Bilotaitė apsilankė Neringos pasienio užkardoje ir šiuo metu uždarytame Nidos pasienio kontrolės punkte, susipažino su sienos stebėjimo sistema.

Užsukusi į Klaipėdą ministrė pažymėjo, jog vienintelio Lietuvos uostamiesčio saugumas yra gyvybiškai svarbus tiek dėl jūrų uosto, tiek dėl mieste esančių aštuonių strateginės reikšmės objektų, tarp kurių yra ir uosto akvatorijoje veikiantis suskystintų gamtinių dujų terminalas.

"Nesibaigiančios hibridinės atakos prieš Lietuvą, taip pat Rusijos vykdomas karas Ukrainoje įpareigoja mus būti aukščiausioje parengtyje.

Rusija jau seniai Kaliningrado sritį naudoja kaip karinį forpostą, o šiuo metu grėsmės iš anapus sienos yra kaip niekada arti mūsų. Galiu užtikrinti - tiek vandens, tiek sausumos siena su Rusija saugoma sustiprintu režimu", - sakė A. Bilotaitė. Tačiau paprastų klaipėdiečių ministrė nenuramino.

Ji neslėpė, kad Klaipėdoje trūksta priedangų ir civilinės saugos specialistų. A. Bilotaitės teigimu, išorinių grėsmių akivaizdoje gyventojų pasirengimas ekstremaliems įvykiams tampa ypač svarbus. Tačiau šiuo požiūriu Klaipėdos miesto savivaldybei dar yra kur pasistengti. Savivaldybė yra numačiusi 38 priedangas, kuriose tilptų tik apie 7317, arba 4,8 proc., miesto gyventojų. Beveik trečdalis klaipėdiečių galėtų pasislėpti 32 kolektyvinės apsaugos statiniuose.

Kol kas uostamiestyje yra tik vienas ryškiai geltonu priedangos ženklu pažymėtas pastatas, kuriame karinės agresijos atveju miestiečiai galėtų rasti laikiną saugų prieglobstį. Kartu su miesto vicemeru Arūnu Barbšiu ministrė A. Bilotaitė specialų lipduką pirmadienį užklijavo ant Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro Puodžių gatvėje.

Ministrės įsitikinimu, priedangų tinklą uostamiestyje būtina plėsti. Tačiau nors pastaraisiais metais ekstremalių įvykių ir daugėja, civilinės saugos specialistų mieste vis dar yra per mažai. Šiuo metu Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje yra užpildyti tik du iš keturių valstybės finansuojamų civilinės saugos specialistų etatų.

Anot A. Bilotaitės, Vidaus reikalų ministerija teiks uostamiesčio Savivaldybei reikiamą pagalbą ieškant priedangoms tinkamų statinių, taip pat organizuojant pratybas švietimo įstaigose bei informuojant visuomenę.

Siekiant pagerinti ekstremaliųjų situacijų valdymą, numatoma dukart (iki 12 etatų) padidinti civilinės saugos specialistų skaičių Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Klaipėdos priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder