Mirė fotomeninikas Algimantas Žižiūnas

Vasario 15 d. eidamas 84-uosius metus po ilgos ir sunkios ligos mirė fotomenininkas Algimantas Žižiūnas. Apie netektį pasidalijo Lietuvos fotomenininkų sąjunga (LFS).

A. Žižūnas buvo žinomas Lietuvoje ir pasaulyje kaip portretų meistras, poetinių fotografijų kūrėjas, foto reporteris, kurio daugybė nuotraukų skelbtos periodinėje spaudoje ir įvairiuose fotografijų albumuose, meno, grožinės literatūros ir enciklopediniuose leidiniuose.

2005 m. suteiktas meno kūrėjo statusas. Lietuvai yra padovanojęs apie 40 metų kūrybos darbus – daugiau kaip 1 mln. nuotraukų ir negatyvų asmeninį archyvą, saugomą Lietuvos Valstybės centriniam archyve, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Menininkas buvo apdovanotas dviem aukso ir vienu sidabro medaliais tarptautinėse parodose ir turėjo apie 50 kitų apdovanojimų. Žinomas už surengtas foto parodas ir dalyvavimą įvairiuose konkursuose, kuriuose yra pelnęs apdovanojimų Lietuvoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Norvegijoje, JAV, Ispanijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Turkmėnijoje, Azerbaidžane.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder