Laimė

Mokslas įrodė, kad pinigai daro žmogų laimingą

(1)

Santuokos kokybė yra pagrindinis pasitenkinimo gyvenimu rodiklis. Tačiau be jos yra dar pora svarbių dalykų.
Kaip pastebi Virdžinijos universiteto sociologas Bradas Vilkoksas (Brad Wilcox), gera santuoka yra daug svarbesnė už išsilavinimą, uždarbį ir pasitenkinimą darbu, rašo inc.com.

Vašingtono universiteto Sent Luiseatliktas tyrimas rodo, kad žmonėms, turintiems palyginti apdairius ir patikimus partnerius, geriau sekasi darbe, jie dažniau paaukštinami pareigose, uždirba daugiau pinigų ir, kas ne mažiau svarbu, jaučiasi labiau patenkinti savo darbu.

NIHtyrimas parodė, kad ketvirtadalis susituokusių porų teigia, jog pinigai yra didžiausia jų santykių problema.

Talker Research apklausa parodė, kad vidutinė pora kasmet turi 58 su pinigais susijusius ginčus.

Taigi laimingi žmonės renkasi tvirtus santykius, stengiasi gerai uždirbti ir jaučiasi laisvi bent vienu savo gyvenimo aspektu.

Tyrimai parodė, kad savarankiškumas (apibrėžiamas kaip „jausmas, kad savo gyvenimą - jo veiksmus ir įpročius - pasirinkai ir patvirtinai pats“) yra didžiausias laimės veiksnys. Stiprus savo gyvenimo kontrolės jausmas yra patikimesnis teigiamos savijautos prognozės rodiklis.

Leidinyje pažymima, kad daugybė tyrimų rodo, jog ir santuoka, ir pinigai yra didžiausias laimės veiksnys, tačiau agentūra taip pat yra geriausias laimės jausmo prognozuotojas.

„Štai kodėl geriausias požiūris yra vertinti kiekvieną iš jų kaip vienodai svarbų ir vienas kitą stiprinantį“, - rašoma leidinyje.

„Geri santykiai padarys jus laimingesnius ir finansiškai sėkmingesnius. Finansinė sėkmė šiek tiek sumažina įtampą jūsų santykiuose, jau vien dėl to, kad turėsite mažiau ginčų dėl pinigų“, - teigė leidinys.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.