SVEIKINIMAS. Konkurso „Lietuviško žodžio šviesoje“ iniciatorius, dienraščio „Vakarų ekspresas“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Tomkus pasidžiaugė jaunųjų lietuvių literatūros mėgėjų ir puoselėtojų gausa. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Moksleivius vėl subūrė lietuviško žodžio šviesa

Dienraštis „Vakarų ekspresas“ ir renginių organizavimo kompanija „Promo plius“ po dvejų metų pertraukos vėl sukvietė moksleivius į meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkursą „Lietuviško žodžio šviesoje“, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.

Keturioliktus metus rengiamas konkursas šiais metais pirmą kartą tapo respublikinis. Į Klaipėdos dramos teatre gegužės 10 d. vykusį renginį atvyko moksleivių ir pedagogų iš Kauno r., Vilniaus, Rietavo, Neringos, Gargždų, Palangos, Kretingos ir kt. miestų.

Konkurso „Lietuviško žodžio šviesoje“ iniciatorius, dienraščio „Vakarų ekspresas“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Tomkus susirinkusiuosius pasveikino su švente, pasidžiaugė neįtikėtina jaunųjų lietuvių literatūros mėgėjų ir puoselėtojų gausa. Neišblėstančio noro bendrauti ir girdėti vieniems kitus scenoje ir už jos linkėjo Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.

Meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkurse varžėsi mokiniai nuo 1 iki 12 klasės.

Jų pasirodymams buvo skirta vos po 3 minutes. Per tas minutes liejosi gražiausi, visas žmogiškas emocijas užgaunantys, lietuviškos poezijos ir prozos žodžiai, skambėjo dainos ir juokas, buvo ir jaudulio, drebančių rankų ir balsų, buvo ir ašarų.

ŠYPSENOS daugybę kartų puošė komisijos narių veidus stebint jaunųjų skaitovų pasirodymus.
ŠYPSENOS daugybę kartų puošė komisijos narių veidus stebint jaunųjų skaitovų pasirodymus.

Net penkias valandas užsitęsusius skaitovų pasirodymus vertino autoritetinga komisija, kurioje - aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto docentė Virginija Kochanskytė, Klaipėdos dramos teatro aktorius Vaidas Jočys, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Monika Šulcaitė-Jaunienė, kultūros bei švietimo projektų kuratorė Inga Norkūnienė.

Kol komisija suvedė konkurso rezultatus, vienas iš komisijos narių, aktorius Vaidas Jočys, pakvietė skaitovus ir jų mokytojus į nuotaikingą ekskursiją po teatro užkulisius.

Konkurso dalyviai buvo vertinami dviejose nominacijose: meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos.

AKIMIRKOS. Keturioliktojo meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkurso „Lietuviško žodžio šviesoje“ akimirkos. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.
AKIMIRKOS. Keturioliktojo meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkurso „Lietuviško žodžio šviesoje“ akimirkos. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Meninio skaitymo nominacijos laureatais tapo: pati jauniausia konkurso dalyvė, šešiametė Saulė Gabriolaitė iš Palangos pradinės mokyklos, kurią konkursui parengė mokytoja Lijana Krapikienė; Arnas Kaunas (12 m.) iš Kretingos pranciškonų gimnazijos, mokytoja Justina Žukauskienė; Gustė Turskytė (11 m.) iš Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos, mokytojas Vincas Andriuška; Vilius Vozgirdas (15 m.) iš Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, mokytoja Vilija Sabutienė; Jurgis Zagurskis (14 m.) iš Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazijos, mokytoja Daiva Briedienė; Konstantinas Černuševičius (15 m.) iš Klaipėdos licėjaus, mokytoja Živilė Kairienė; Amelija Benderavičiūtė (10 kl.), kurią konkursui parengė Karalienės Luizės jaunimo centro mokytoja Audra Lenkauskienė; Nikita Nazarov (18 m.) iš Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijos, mokytoja Vaida Nazarovaitė.

Dainuojamosios poezijos laureatais tapo Gita Vaikėnaitė, Gabrielius Žiubrys iš Kretingos pranciškonų gimnazijos, mokytoja Jolanta Simaitienė; Samanta Zavadskaitė iš Kauno rajono Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos, mokytojai Laima Šukytė ir Alvydas Furmonas; Kiril Veseljev, Darija Jegorova, Natalija Galuško iš Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijos, mokytoja Diana Mineikienė; Sofia Jonušauskaitė iš Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos, mokytoja Edita Mockuvienė; Radvilė Galminaitė iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos, mokytoja Diana Jakubauskienė.

Konkurso laureatams buvo įteikti Klaipėdos savivaldybės padėkos raštai, „Eglės“ leidyklos išleistos knygos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder