Naujametinę naktį į Palangą suplūdo tūkstančiai žmonių: kai kurie net nerado kur palikti automobilį

(5)

Palanga, vienintelė iš pajūrio savivaldybių neatsisakiusi tradicijos surengti fejerverkų šou, pasiekė savo. Į kurortą pasigrožėti reginiu suplūdo tūkstančiai aplinkinių miestų, daugiausiai Klaipėdos, gyventojų.

Dar gerokai iki vidurnakčio visos automobilių stovėjimo aikštelės miestelyje buvo pilnos. Neradę vietos, kur palikti automobilį, fejerverkų gerbėjai suko ratus, kol suradę mažytį tarpelį, kišdavo savo mašiną, o patys skubėjo jūros tilto link.

Geras dvi valandas Palangos centrinė J. Basanavičiaus gatvė priminė vasarą.

Žmonės skubėjo prie jūros.

Tiesa, apsirengę žieminiais drabužiais ir krepšeliuose nešėsi ne tinklinio kamuolius ar rankšluosčius, o šampano butelius ir taures. Kai kuriems nė taurių nereikėjo.

O kai kas nieko nesinešė.

Nes ir taip smagu buvo.

Šampano, ir ne tik jo, iki soties atsigėrė nelaukę vidurnakčio. Teisybės dėlei reikėtų pripažinti, kad tokių buvo mažuma.

Dominavo šeimos, kurios į Palangą atvažiavo tik dėl vaikų, kurie norėjo pamatyti tikrus fejerverkus, o ne iš parduotuvių pirktus jų surogatus.

Kadangi ant tilto žmonėms eiti nebuvo leista nuo pat ryto, tai visi grūdosi jo prieigose, arba leidosi į paplūdimį.

Arčiausiai buvusieji mate geriausiai, nes likusiems Jūratės ir Kastyčio skvere nei nepanorėjusiems stumdytis minioje, fejerverkų pamatyti neteko.

Įdomu, kad tarp atėjusiųjų pasigrožėti fejerverkais buvo ir keletas tokių, kurie atsivedė net šunis.

O juk būtent saugant pastaruosius bei kitus naminius gyvūnus, vis daugiau savivaldybių atsisako šios brangios į orą paleidžiamos prabangos.

„Ne, mūsų japoniškoji akita nebijo. Ji pripratinta nuo mažens ir šūvius bei šviesas tiesiog ignoruoja“, - paaiškino šeimininkė.

Vos išmušus vidurnaktį ir danguje išsiskleidus pirmosioms ugnies puokštėms J. Basanavičiaus gatvėje sužviegė greitosios medicinos pagalbos automobilio sirenos.

Greitoji skubėjo ant tilto, kur viena moteris pasijuto blogai. Pro žmonių tirštumyną pravažiuoti buvo beveik neįmanoma.

Tačiau moteris buvo atvesta iki medikų automobilio.

Iškart po vidurnakčio, užgesus paskutinei fejerverkų ugniai, žmonių masė, iki tol kurį laiką plūdusi jūros link, pasuko atgal.

Gal pusvalandį atskiri būreliai liko Jūratės ir Kastyčio skvere, kuriame baigė gurkšnoti šampaną ir ne tik, bučiavosi, sveikino vieni kitus su šventėmis, kalbėjosi telefonu su artimaisiais. Visi kiti tekinomis skubėjo į savo automobilius.

Tačiau buvo per vėlu. Nes panorėjus išvažiuoti iš miesto visiems teko ilgokai palaukti ties sankryžomis susidariusiose spūstyse.

„Tikėjausi, kad bus daug žmonių, bet kad tiek daug...“ – stebėjosi Palangos restoranuose Naujuosius sutikti atvykę svečiai, stebintys J. Basanavičiaus gatve plūstančią minią.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder