DEBIUTAS. Klaipėdiečiai pirmieji Lietuvoje įlipę į miesto maršrutinį autobusą už kelionę galės sumokėti banko kortele. Grėtės UBARTAITĖS nuotr.

Naujovei miesto autobusuose - paskutiniai išbandymai

(3)

Jau netrukus Klaipėdos gyventojai ir miesto svečiai galės nebesirūpinti, jog norėdami įsigyti viešojo transporto bilietėlį kišenėje neturi atliekamo euro, o horizonte nematyti spaudos kiosko. Įlipę į autobusą jie galės atsiskaityti banko kortele.

Uostamiestis, užsimojęs tapti pirmuoju miestu šalyje, siūlančiu alternatyvą popieriniams ir elektroniniams bilietėliams, vykdo paskutinius sistemų bandymus ir jau gegužės gale atsiskaitymas bankinėmis kortelėmis turėtų išplisti dalyje miesto autobusų ir maršrutinių taksi.

"Plane buvo numatytos testavimo pakopos: biuro testinėje aplinkoje tai jau yra atlikta, o šiuo metu vyksta testavimas maršrutinių taksi segmente.

Abiejose testavimo pakopose teko ir tenka spręsti netikėtai iškylančias problemas.

Esame pirmieji Lietuvoje, neturime iš ko pasimokyti, todėl viską darome labai atsargiai ir kruopščiai.

Tokiais pat etapais 2018-aisiais perėjome prie naujojo elektroninio bilieto: pradžioje išplėstinis bilieto testavimas maršrutiniuose taksi, ir tik įsitikinę patikimu bilieto veikimu perėjome ir į autobusus.

Jau sukaupta patirtis šį kartą leidžia sutrumpinti testavimo etapą, taigi realizuosime projektą skelbtais terminais„, - “Vakarų ekspresui„ sakė VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas" direktoriaus pavaduotojas Andrius Samuilovas.

Iš pradžių ši paslauga bus prieinama 8 ir 10 numeriu pažymėtuose autobusuose ir maršrutiniuose taksi.

"Tiksli data priklauso nuo to, kaip greitai mes maršrutiniuose taksi sukaupsime reprezentatyvų transakcijų kiekį, kad galėtume daryti pagrįstą sprendimą dėl tolesnio žingsnio.

Na, ir, aišku, įdėmiai stebėsime, ar neišlindo kokios netikėtos problemos, - tai irgi gali pastumti datą viena ar dviem dienomis arčiau gegužės galo", - kalbėjo A. Samuilovas.

Vėliau, birželio mėnesį, tokia atsiskaitymo sistema bus įdiegta likusiame miesto viešajame transporte.

Liepos mėnesį bankinėmis kortelėmis už kelionę atsiskaityti gyventojai galės ir tarpmiestiniuose Klaipėdos viešojo transporto autobusuose bei maršrutiniuose taksi.

Šiai naujovei taip pat bus pasiruošę ir viešojo transporto kontrolieriai. Ieškodami „zuikių“, jie bankinę kortelę skenuos atnaujintais įrenginiais.

"Manome, jog ši naujovė yra ne tik transportininkų, bet ir visų klaipėdiečių pasididžiavimo dalykas, rodantis, jog mūsų miestas pažangių IT sistemų diegimo srityje yra šalies lyderis.

Kai būsime visiškai tikri, jog toje medaus statinėje garantuotai nėra nė lašo deguto, pranešime, kada bus duotas oficialus startas šiai naujai paslaugai„, - teigė “Klaipėdos keleivinio transporto" direktoriaus pavaduotojas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder