Neeiliniu miesto gimtadieniu rūpinasi ir kultūros atstovai, ir kunigai

Nors atrodo, kad miesto 770-asis gimtadienis dar negreitai, pas Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską praėjusią savaitę aptarti svarbiausių renginių lankėsi ir naujoji VšĮ „Klaipėdos šventės“ vadovė Eglė Šulskė, ir Šv. Kazimiero bažnyčios klebonas Rolandas Karpavičius - dėl už Klaipėdą tądien visose bažnyčiose vyksiančių pamaldų.

Miesto gimtadienio iškilmėms ruošiamasi jau visu tempu. Meras garantuoja, kad tiek „Europiada“, tiek Jūros šventė tikrai įvyks. Taigi klaipėdiečius džiugins dideli renginiai. E. Šulskė sunerimusi, tai pirmieji tokie dideli renginiai jai pradėjus eiti „Klaipėdos švenčių“ vadovės pareigas. Be to, įstaiga atsakinga ir už miesto gimtadienio puošybą bei komunikaciją. „Organizuodami tokias šventes susiduriame su įvairiais dalykais, kai tenka prašyti patarpininkauti tokių žmonių kaip meras. Jaučiu, kad visuomenė šventės labai laukia pradedant žiūrovais ir baigiant dalyviais“, - „Vakarų ekspresui“ sakė E. Šulskė.

„Europiada“ - perpus mažesnė

Merui pristatyti jau gana ryškūs Europos folkloro kultūros festivalio „Europiada“ kontūrai. Jau sudaryta jos programa, kas, kur ir kokiomis dienomis vyks. Pirmą kartą „Europiada“ Klaipėdoje vyko 2009 metais. Šiemet ji vyks liepos 13-17 d.

„Iki jos dar liko šiek tiek daugiau nei mėnuo, bet iš esmės jai jau pasiruošta. “Europiada„ po ilgos pertraukos, po visų pandeminių ribojimų grįžta į Klaipėdą. Žinoma, sunku tikėtis, kad ji savo dalyvių skaičiumi bus tokia pati kaip prieš keliolika metų. Pasaulis per tiek laiko pasikeitė neatpažįstamai. Bet neabejoju, kad tai bus labai graži ir didelė šventė, kurioje miestiečiai bus ne tik geranoriški žiūrovai, bet ir aktyvūs jos šėlsmo dalyviai“, - sakė V. Grubliauskas.

„Geopolitinė situacija, Ukrainoje prasidėjęs karas išgąsdino nemažai kolektyvų, kurie planavo dalyvauti šiųmetėje “Europiadoje". Yra tokių valstybių Europoje, kurių vyriausybės nerekomenduoja savo šalies piliečiams važiuoti į Lietuvą ir traktuoja, kad ji yra labai arti karo zonos.

Bet „Europiada“ tikrai įvyks, nors iš pradžių matėme šiek tiek vangesnę registraciją. Šis festivalis taps labai gražiu miesto gimtadienio akcentu, kartu ir papuoš Klaipėdą. Džiaugiamės, kad dalyvių atžvilgiu mūsų užsibrėžta riba - negali būti mažiau, yra pasiekta, bet turbūt sulauksime perpus mažiau „Europiados“ dalyvių, nei buvo planuota", - sakė E. Šulskė.

Jūros šventė - prie jūros

Iki Jūros šventės liko dviem savaitėmis daugiau laiko nei iki „Europiados“. Preliminari programa jau daugmaž žinoma. Jūros šventės šūkis jau sugalvotas, bet meras neišdavė paslapties ir jo nepasakė.

„Ši šventė šiemet bus neeilinė dar ir todėl, kad savo 30-metį švenčia ir Karinės jūrų pajėgos. Tai tikrai jai suteiks naujų spalvų: stebins ir karinių orkestrų gausa, bus daug veiksmo. Tikėtina, kad šventinė eisena bus gerokai didesnė, nei buvo paskutiniaisiais metais“, - „Vakarų ekspresui“ sakė meras.

E. Šulskės teigimu, registracija norinčiųjų prekiauti šventinėje mugėje jau vyksta. "Įstaigos durys neužsidaro, prašymai plaukia, susidomėjimas didžiulis. Prasidėjo didelis organizacinis šurmulys, labai daug administracinio darbo, bet miesto laukia tikrai gražios šventės.

Bus nemažai Jūros šventės miesto gimtadieniui dovanojamų renginių. Šiemet naujovė tokia, kad šiek tiek praplečiame Jūros šventės teritoriją. Būsime arčiau pirmųjų Jūros šventės ištakų ir kelsimės prie jūros, ten vyks, tikimės, ne vienas gražus renginys, kuris sudarys alternatyvą visame Jūros šventės renginių šurmulyje.

Tie renginiai bus šiek tiek kitokie. Tikimės, kad sulauksime tam tikrų institucijų palaikymo ir galėsime įgyvendinti savo svajonę. Turime paruošę miestiečiams gražių dovanų su stambiomis kompanijomis ir didžiuliais statiniais mūsų mieste. Birželio pabaigoje planuojame surengti spaudos konferenciją, joje bus pasakyta jau daugiau apie Jūros šventės renginius„, - kalbėjo “Klaipėdos švenčių" vadovė.

Pamaldos visose bažnyčiose

Su klebonu R. Karpavičiumi meras aptarė prieš tai planuotas ekumenines pamaldas per miesto gimtadienį. Pasak V. Grubliausko, apie tai buvo diskutuota, kai dar nebuvo prasidėjęs karas Ukrainoje. "Kalbėjome, ar ir dabar tai adekvatu, kaip tai atrodė prieš kokius keturis mėnesius. Sutarėme tik tiek, kad tą dieną tikrai vyks pamaldos už Klaipėdos miestą visose bažnyčiose. O koks bus sprendimas dėl tų bendrų vadinamųjų ekumeninių pamaldų, paaiškės labiau priartėjus miesto gimtadieniui.

Žinoma, mums būtų smagu, jeigu vyktų toks gražus ekumeninis renginys, bet jeigu jo nebus, tai kiekvienoje bažnyčioje sutartu laiku vyks pamaldos už miestą ir jo žmones. Tikslios datos dar nefiksavome, gali būti įvairių pasislinkimų į vieną ar į kitą pusę", - sakė Klaipėdos meras. Jis pasidžiaugė, kad tokią iniciatyvą parodė patys kunigai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder