Gelbėtojai šoko ant vandens motociklo ir lėkė prie minėto žmogaus.
Atvyko ir policijos bei greitosios pagalbos ekipažai.
Galiausiai paaiškėjo, kad žmogus plaukiodamas jūroje tiesiog sportuoja.
"Į gelbėjimo operaciją išskubėjo ir Pirmosios gelbėtojų stoties ir mes, Centrinės gelbėjimo stoties, gelbėtojai. Žmogus buvo labai toli nuplaukęs. Turėjo ausų kištukus - ausinukus ir net nesuprato, kas čia vyksta.
Poilsiautojų norime paprašyti, jei matote tolį plaukiojantį žmogų, pirmiausia praneškite mums, gelbėtojams, kad nereikėtų sukelti visų tarnybų ant kojų.
Kitą kartą, jei matote su liemenėmis sportininkus, neskubėkite skambinti 112.
O jei patys plaukiate toli, prašome pranešti gelbėtojams, kad mes žinotume kaip reaguoti ir kas vyksta. Viskas gerai - viskas gerai baigėsi. Buvo tarsi geras ryto žadintuvas", - pasakojo gelbėtojas Dainius.
BĮ „Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojas ir gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki "Vakarų ekspresui" sakė, kad jau yra ir tokių poilsiautojų, kurie patyrė saulės smūgių.
"Vakar vienai moteriškei kvietėme greitąją pagalbą", - sakė A. Siakki.
Jis ragino žmones nepamiršti to, kad vasaros pradžioje saulė būna aktyvi ir nederėtų ilgai kaitintis saulėje.
"Per ilgai pabuvus lauke galimi odos nudegimai. Vasaros pradžioje dauguma poilsiautojų būna baltos odos, o pabuvę kelias valandas pliaže gerokai įrausta.
Akivaizdžiai matosi, kai per ilgai kaitinasi saulutėje. Prieiname, įspėjame, raginame geriau eiti namo, nes bus bėdų.
Kai kurie nenori reaguoti, sako: „Juk nėra taip karšta, nieko nenutiks.“ Mes gi tokios patirties turime daugybę ir akivaizdžiai matome, kad žmogaus oda nudegusi nuo saulės - tiesiog visas raudonuoja", - sakė Klaipėdos gelbėtojų vadovas.
Kasmet vasaromis gelbėtojai prisižiūri daugybės situacijų, kai poilsiautojai patiria saulės smūgį, odos nudegimą.
A. Siakki ragino poilsiautojus pasirūpinti galvos apdangalais - kepurėmis, skrybėlėmis, skarelėmis, kremais nuo saulės ar atsinešti specialius skėčius.
"Žmonės begulėdami nejučia užmiega, o pabudę pamato, kad nudegė vieną šoną. O užmigti be galvos apdangalo - išvis pavojinga.
Patikėkite, kiek mes, gelbėtojai, prisižiūrime. Mums tai - kasdienybė", - savo ilgametės patirties pastebėjimais pasidalijo A. Siakki.
Jis poilsiautojams visada pabrėžia, kad į pliažą atsineštų vandens, o ne kokių saldžiųjų gėrimų ar alkoholio.
"Pamatę žmones ne kavinėje, o prie jūros vartojančius alkoholį ir, neduok Dieve, gerokai apsvaigusius, galime paprašyti išeiti iš paplūdimio.
Jei poilsiautojai nepaklūsta, tada yra kviečiama policija ir poilsiautojui gresia administracinė bauda. Taip pat primenu, kad paplūdimyje patruliuoja ir pareigūnai", - sakė A. Siakki.
Rašyti komentarą