Nesąžiningiems tėvams apgauti Savivaldybę bus sunkiau (1)

Į privačius darželius atžalas vedantiems klaipėdiečiams skiriama kompensacija iki šiol kelia aistras. Pastebėjus, kad tuo pradėta piktnaudžiauti, jau beveik metus šimtą eurų tėvai gauna tik tuo atveju, jei abu gyvena Klaipėdoje. Aistroms nerimstant, šią tvarką planuojama kiek sušvelninti, tačiau lengva ranka dalinti miesto biudžeto pinigų nesiruošiama.

Prieš kelias savaites Klaipėdos miesto savivaldybei įteiktas uostamiestyje veikiančių privačių darželių vadovų raštas valdininkų stalčiuose nenugulė. Jame prašoma pakeisti kompensacijos, kurią gauną tokius darželius lankančių vaikų tėvai, skyrimo tvarką.

Nepasitenkinimą kelią praėjusių metų gruodžio pabaigoje priimtas Tarybos sprendimas. Politikai nubalsavo, kad 100 eurų kompensacija kiekvieną mėnesį būtu mokama tik tokiu atveju, kai abu tėvai gyvena Klaipėdoje. Iki tol penkerius metus tik vienam jų užteko oficialiai deklaruoti gyvenamąją vietą uostamiestyje.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, Tarybos sprendimas bus ne pakeistas, o patikslintas. Tai patvirtino Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Planavimo ir analizės skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Urbonavičienė.

„Tikslas paprastas - nepabloginti sąlygų Klaipėdoje gyvenančių ir į valstybinius darželius nepatenkančių vaikų tėvams bei neleisti piktnaudžiauti galiojančia tvarka. Bus švelninamos sąlygos. Išimtinus atvejus nagrinės komisija. Jei tėvai įvardys tikrai pateisinamas priežastis, kodėl vienas jų negyvena Klaipėdoje, kompensacija bus mokama. Priežastys gali būti pačios įvairiausios. Skyrybos, valdomas nekilnojamasis turtas, gyvenimas kitame mieste ar šalyje, atvykimas į uostamiestį metų viduryje, vaiko turima negalia ir panašiai“, - sakė I.Urbonavičienė.

Pasikeitimų prireikė, nes norinčių kiekvieną mėnesį nesąžiningai gauti 100 eurų kompensaciją tėvų netrūksta.

„Piktnaudžiavimo atvejų yra nemažai. Sužinojus, kad tik užsirašius į valstybinį darželį ir tik negavus jame vietos galima gauti kompensaciją, daugybė tėvų puolė tai daryti. Tai aiškiai įrodė, kad jie net nesvarstė leisti savo vaikų į valstybinį darželį, nes gali sau leisti privatų. Tačiau kodėl nepaimti 100 eurų, jei Savivaldybė duoda“, - retoriškai klausė I. Urbonavičienė.

Nors Tarybos sprendimo patikslinimo projektas dar neparuoštas, neabejojama, jog miesto valdžioje esantiems politikams jis bus pristatytas. Vakar tam pritarė visi Savivaldybėje vykusio pasitarimo dalyviai.

deklaravo vienas iš tėvų, jei reikės deklaruos ir kitas, o faktiškai gyvens rajone. Ta deklaravimo vieta reikšmės nesudaro.
S.S.S., 2021-10-21 10:49
Sidebar placeholder