Netrukus paaiškės, kas projektuos Smiltynės gatvę

Spalio pabaigoje Savivaldybėje bus atplėšti vokai su pasiūlymais rengti beveik 2 kilometrų ilgio Smiltynės gatvės, kuria nuo Senosios perkėlos keliaujame į Lietuvos jūrų muziejų, rekonstrukcijos projektą.

„Vakarų ekspresas“ jau rašė, kad Klaipėdos savivaldybė ketina sutvarkyti apie 20 kilometrų takų, esančių miškuose Smiltynėje, kad taip pat rengiamas projektas. Dar reikėtų pridurti, kad Klaipėdos savivaldybė prisidės prie trijų takų sutvarkymo projekto, kurį inicijuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija ir kuriame dalyvauja Neringos savivaldybė. Klaipėdos savivaldybė tvarkys 900 metrų jai priklausančio pėsčiųjų ir dviračių tako, einančio iš Smiltynės Neringos link.

Kitas Savivaldybės projektas numato rekonstruoti Smiltynės gatvę. Apie baisią jos būklę ir vis atsiveriančias įgriuvas joje mūsų dienraštyje taip pat buvo ne kartą rašyta. Į tai atkreipti dėmesį bandydavo ir Lietuvos jūrų muziejus.

Problema buvo ta, kad pati gatvė priklauso Savivaldybei, o senas kranto sutvirtinimas - Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai.

Pagaliau šios dvi institucijos susitarė ir įgyvendins vieną bendrą projektą.

GATVĖ. Smiltynės gatvės remonto darbus finansuos Klaipėdos savivaldybė.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo Valdo Švedo, šiemet tik organizuojamas projektavimo paslaugos pirkimas ir tikimasi, kad šių metų pabaigoje jau bus pasirašyta projektavimo paslaugų sutartis.

Projektavimui joje bus numatytas metų terminas. Taigi kitų metų pabaigoje jau turėtų būti parengtas ir Smiltynės gatvės rekonstrukcijos projektas.

Preliminariai paskaičiuota, kad tokiam projektui parengti reikės skirti apie 245 tūkst. eurų. V. Švedo teigimu, jis kainuos brangiau, nei suprojektuoti standartinę gatvę, nes projektuotojai turės atlikti įvairius tyrimus.

„Prie kranto reikės daryti ir povandeninius tyrimus. Tarp sustatytų blokų siūlių, matyt, vyksta praplovimai, dėl jų nukenčia mūsų gatvė - joje atsiranda įgriuvų. Kokia bus galutinė darbų vertė, paaiškės tada, kai bus atplėšti vokai“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas.

Rekonstrukcijos darbai, kurie, ko gero, truks apie trejus metus, bus atliekami dviem etapais - vienas bus gatvės rekonstrukcija, o kitas - kranto sutvirtinimas. „Iniciatyvą prisiėmė Savivaldybė. Mes skelbsime ir rangos darbų konkursą. Projekte bus atskiri žiniaraščiai, parengtos atskiros sąmatos ir bus matyti, kiek reikėjo lėšų gatvės remontui ir kiek krantui tvirtinti.

Mes kooperuosimės su Uosto direkcija. Kitais metais pasirašysime su ja sutartį, ji prisidės lėšomis tiek, kiek kainuos kranto tvirtinimo darbai“, - teigė V. Švedas.

Pasak Uosto direkcijos atstovės spaudai Ignės Rotautaitės-Pukenės, direkcija nėra pagrindinė šio projekto įgyvendintoja, ji yra Savivaldybės partnerė ir tik skirs lėšų krantui sutvirtinti.

„Norime pagerinti infrastruktūrą Smiltynėje, nes ten iš esmės nieko nebuvo daryta. Aplinką tvarkosi ir Lietuvos jūrų muziejus, delfinariumas, atsiras gyvūnų reabilitacijos centras. Turime prie aplinkos gražinimo prisidėti ir mes“, - tikino Savivaldybės atstovas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder