Galimybių pasas

Neturintiems galimybių pasų atsivėrė prekybos centrai (11)

Nuo šio šeštadienio stabdomas galimybių paso naudojimas. Didžiausią įtaką tai turės didiesiems prekybos centrams, kurie po 4,5 mėnesio pertraukos vėl sulauks pirkėjų, neturinčių galimybių pasų. O štai pasų tikrintojai turės persikvalifikuoti arba neteks darbo.

Panaikinus galimybių paso reikalavimą, nuo vasario 5 d. įsigalioja kitas reikalavimas - vienam lankytojui užtikrinti ne mažesnį nei 15 kv. m. plotą atskirose parduotuvėse.

Šis ploto reikalavimas taikomas kiekvienai parduotuvei ar paslaugų teikimo vietai atskirai, o ne viso prekybos centro mastu. Taigi į tokius prekybos centrus kaip „Akropolis“ ar „Molas“ žmonės galės patekti laisvai.

„Nors minimalaus ploto reikalavimas bus taikomas atskirų parduotuvių, bet ne viso prekybos centro ploto atžvilgiu, tačiau bendrą klientų srautą ir toliau realiu laiku stebėsime specialia monitoringo sistema“, - komentuoja „Akropolis Group“ Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas.

Susiruošusieji apsipirkti pirkėjų srautų lygį realiu laiku gali pasitikrinti „Akropolio“ interneto svetainėje, kur informacija pateikiama šviesoforo spalvų principu.

Lankydamiesi prekybos vietose klientai ir toliau privalo taisyklingai dėvėti medicinines kaukes arba respiratorius. Prie kai kurių maisto ir kitų būtinų prekių parduotuvių bus palikta tiek vežimėlių bei krepšelių, kiek galima įleisti pirkėjų.

Į prekybos centrus pirkėjai raginami vykti ne piko valandomis - darbo dienomis iki 16 val., savaitgaliais - po 18 val.

Pasak „Molo“ prekybos centro Klaipėdoje valdytojos Virginijos Anužės, prekybos centro parduotuvės savarankiškai kontroliuos maksimalų lankytojų skaičių. Kiek klientų vienu metu galės būti konkrečioje parduotuvėje, bus nurodyta prie įėjimų į atskiras parduotuves.

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė sako, kad parduotuvėse srautai bus reguliuojami pagal krepšelių ir vežimėlių skaičių. Jų kiekis apskaičiuojamas taip, kad prekybos vietoje būtų užtikrinamas saugus plotas. Srautą reguliuojantys darbuotojai užtikrins, kad kiekvienas pirkėjas apsipirktų tik su krepšeliu ar vežimėliu.

Šimtų darbuotojų Lietuvoje, kurie tikrindavo galimybių pasus, laukia permainos. Dauguma prekybos centrų galimybių pasų kontrolės paslaugas pirko iš apsaugos paslaugas teikiančių įmonių. Dabar dalis jų darbuotojų turės persikvalifikuoti arba neteks darbo.

„Teikti šią laikiną paslaugą pagal terminuotas darbo sutartis buvome pasamdę per 100 žmonių“, - „Vakarų ekspresui“ sakė saugos tarnybos „Argus“ atstovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Anot jos, dabar keliamas tikslas nuolatiniam darbui priimti visus, kurie tik norės likti ir pagal savo turimas kompetencijas atitiks „Argus“ darbuotojams keliamus reikalavimus.

„Apie tai, kad pareigybė steigiama trumpam periodui, buvo informuoti visi kandidatavusieji. Dalis jau sutiko įgyti papildomą apsaugos darbuotojo kvalifikaciją ir sėkmingai integruosis į įmonės darbuotojų gretas. Su kitais darbo santykiai nutrūks pagal galiojančius įstatymus“, - sako R. Kruopaitė-Lalienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder