Pagėgių politikai protestuoja prieš rūšiavimą „ko jums trūksta dar? Gal kraujo?”

Lietuvoje galimybių pasas plačiai taikyti pradėtas nuo praeitos savaitės, be šio dokumento negalime apsilankyti didesnėse parduotuvėse, kirpyklose, sporto klubuose ir kitose įvairiose įstaigose. Šis rūšiuojantis dokumentas gerokai suskaldė visuomenę suskirstant žmones į skiepytus, persirgusius arba priešingai - neturėjusius jokių sveikatos sąlyčių su COVID-19.

Įdomu yra tai, kad nuo visuomeninio gyvenimo praktiškai atskiriami yra būtent sveiki (nesirgę ir neskiepyti) asmenys, o užėjus į eilinę parduotuvę ar paslaugų tiekimo įmonę iš žmonių yra prašoma privačių asmens ir sveikatos duomenų. Kas ir skaldo nūdienos Lietuvą.

Protestui paskatino Vyriausybė ir Pagėgių valdžia

Pakalbintas Pagėgių opozicijos narys, buvęs meras Kęstas Komskis tikino, kad šis visur persismelkęs žmonių rūšiavimas įgriso ir kelia teisinių abejonių.

„Atsakykite į klausimą - kiek mes galime tyčiotis iš žmonių?

Nejaugi savo privačius asmens duomenis turime atskleisti ant kiekvienos parduotuvės ar kirpyklos kampo?

Aš labai abejoju ar tai turi ką nors bendro su teise ir duomenų apsauga, manau ši segregacija pasieks teismą. Jūs įsivaizduokite į kokią nepatogią padėtį yra pastatomi asmenys turintys pateikti privačius sveikatos duomenis, tiek tie kurie juos tikrina.

Atleiskite, bet aš pardavėjo ar apsauginio vietoje tikrai jausčiausi nemaloniai kiekvieno klausdamas skiepytas tu ar ne." - teigė buvęs meras.

Šiai originaliai akcijai (paviešinti savo galimybių pasus) paskatino Pagėgių meras ir vicemeras, teigia K. Komskis. Praėjusiame tarybos posėdyje kuris vis dar vyksta nuotoliniu būdu meras V. Bendaravičius argumentavo jog kontaktinio posedžio būti negali, nes tarybos nariai nėra pateikę galimybių pasų.

O štai buvęs policininkas, o dabar vicemeras E. Kudurys bandė keistai pašmaikštauti ir pasiūlė galimybių pasus paviešinti laikraštyje.

Opozicijos politikai taip ir padarė. „Nebejuokinkime žmonių, mes viską puikiai suprantame kas čia vyksta.

Dar prieš gerą savaitę vyko daugiatūkstantinė miesto šventė, kur meras su vicemeru ranką spaudė kiekvienam šventės dalyviui, o štai dabar tarybos posėdžiui kuriame dalyvauja 17 narių prireikė galimybių paso.

Pasakykime tiesiai - valdantieji bijo.

Nuotoliniuose tarybos posedžiuose yra labai paprasta atjungti oponentų kameras, garsiakalbius ypač tada, kai valdantieji sulaukia kritikos, kas gyvuose posėdžiuose padaryti yra sudėtinga.

Tai ir yra pagrindinė priežastis. Valdžia tiesiog bijo kritikos ir šios baimės kurios pasekmėje atrodome labai keistai, kada tiek Seimas, tiek kitos savivaldybių tarybos posėdžiauja gyvai.

Tad adresuojame žinutę visiems rūšiuotojams iš valdžios - štai jums mūsų galimybių pasai, ko jums trūksta dar? Gal dar pagerti kraujo?", - kritikos nepagailėjo buvęs meras K. Komskis.

Savo galimybių pasus paviešino visi Pagėgių tarybos opozicijos nariai: Kęstas Komskis, Aušra Zongailienė, Aivaras Pocius, Ričardas Mažutis, Sigitas Stonys, Lina Augustinavičiūtė.

Archyvų nuotr.

Galimybių paso patikra prekybos centre. Eltos nuotr.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder