Paimti iš prieglaudos augintiniai džiugina ne tik šeimininkus

„Dabar tokie laikai – dirbti turi net ir gyvūnai“, ‒ juokauja klaipėdietė Irina Frolova, Sibiro haskių veislės baltos spalvos šunytės Laros ir juodos katės Čigonytės-Čikos šeimininkė. Irina sukūrė Larai profilius socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Instagram“ ir „TikTok“, šiuo metu jie itin populiarūs. Augintinės Lara ir Čika „dirba“ reklamuodamos produktus, skirtus šunims ir katėms.

Pamiltos iš pirmo žvilgsnio

Irina ir Aleksandras Frolovai po vestuvių nusprendė priimti naują šeimos narį ir įsigyti šunį.

Aleksandras išplaukdavo į jūrą ilgiems mėnesiams, o kad Irinai nebūtų taip ilgu jo laukti, nusprendė priglausti šunį. „Aš labiau mėgstu šunis, o Aleksandras – kates. Tačiau Lara – kaip katinas, labai meili“, ‒ pasakojo Irina.

Pašnekovė teigė, kad norėjo būtent Sibiro haskių veislės šuns.

Socialiniame tinkle „Facebook“ jauna šeima pamatė skelbimą, kad prieglaudoje „Šiaulių letenėlė“ yra tokia baltos spalvos haskė Lara, ji labai stresuoja, kaukia naktimis. „Nuvažiavome ir iškart įsimylėjome“, ‒ augintinės istoriją pasakojo Irina.

Esą šunytę rado pririštą prie medžio ir paliktą. Spėjama, kad jai buvo tik metai.

Tiesa, Lara, matyt, buvo patyrusi ir kitą traumą, nes iš pradžių bijojo vyrų, net ir šeimininko Aleksandro.

Tačiau dabar Lara jau trejų metų augintinė, su visais labai draugiška. Ji – balta, mėlynomis akimis. „Tokia įdomi istorija.

Dar prieš priglausdami Larą, buvome Kaune, Lietuvos zoologijos sode. Matėme baltuosius arktinius vilkus. Aš ir sakau Aleksandrui: noriu tokio vilko.

Susiklostė taip, kad dabar ir turime. Vaikai eidami pro šalį dažnai taip ir pasako – eina baltas vilkas“, ‒ apie Laros išskirtinę išvaizdą kalbėjo pašnekovė.

Šeima praėjusią vasarą priglaudė dar vieną šeimos narę. „Taip pat pamatėme feisbuke skelbimą, kad katytė yra laikinoje globoje ir ieško šeimininkų.

Skelbime buvo klausiama, „kas nori čigonytės“, mat katytė visa juoda. Taip ir liko vardas – Čigonytė, trumpiname Čika“, ‒ smagiai pasakojo Irina.

Jos teigimu, augintinės – kaip In ir Jang – du priešingi, bet vienas kitą papildantys pradai. Lara – balta, o Čika – juoda. Panašiai ir su charakteriais: katė Čika – pasiutusi, o kalė Lara ramesnio būdo.

Pasidomėti charakteriu

„Sibiro haskiai – dažniausiai patenkanti veislė į prieglaudas“, ‒ įsitikinusi Irina.

Jos nuomone, gyvūnus perka dėl jų gražios išvaizdos, o paskui pamato, kad tai – aktyvus šuo, su juo reikia užsiimti, žaisti, skirti daug dėmesio. „Norime paraginti skaitytojus ne pirkti haskių veislės šunį, o paimti iš prieglaudos.

Tiesa, iš pradžių pasidomėti šuns veislės charakteriu“, ‒ kalbėjo Irina. Jie su vyru išveda Larą ilgiems pasivaikščiojimams, taip pat dresuoja.

Esą iš pradžių šeimininkai galvojo, kad haskiai nepasiduoda dresūrai, tačiau Lara jau yra išmokusi keletą komandų: atsigulti, atsisėsti, duoti leteną, ateiti pas šeimininką pakviesta.

Žinoma, Irina juokdamasi minėjo, kad visa tai Lara daro tik už skanėstus – jei neturėsi kišenėje ar rankoje, augintinė komandų nevykdys.

Irina akcentavo, kad ir prieglaudose yra veislinių, tvarkingų, ne tik senų, bet ir jaunų gyvūnų. Pavyzdžiui, jų priglaustai katytei Čikai buvo vos 3 mėnesiai. Todėl Irina paragino renkantis augintinį pirmiausia apsilankyti prieglaudoje.

Tūkstančiai sekėjų

Irina – anglų kalbos filologė, vertėja. Jos pomėgis – fotografija ir darbas su socialiniais tinklais.

Ji pasakojo, kad anksčiau buvo pastebėjusi, kaip šeimininkai augintiniams sukuria socialiniuose tinkluose profilį ir kelia nuotraukas, filmuotus siužetus, reklamuoja produktus. Irina vieną vakarą sugalvojo, kad ir Lara galėtų „dirbti“.

Neturinti patirties Irina pradėjo aktyviai domėtis, kaip reikia auginti auditoriją socialiniuose tinkluose, populiarinti paskyrą. Šiuo metu Lara itin populiari – instagrame turi net per 2 000 sekėjų, panašiai ir „Tiktok“ programėlėje – per 2 100.

Pašnekovė pasakojo, kad pati rašo įmonėms, įstaigoms.

Jos duoda išbandyti savo prekes, o Irina daro apžvalgą, reklamuoja produktus bei daiktus.

„Paėmėme iš vienos degalinės 100 kg briketų ir nuvežėme į Vilniuje esančią prieglaudą. Lara daro labdarą“, ‒ džiaugėsi Irina. Katė Čika taip pat reklamuoja produktus – jau buvo skelbtas konkursas žaislui, kuris skirtas katėms, laimėti.

Taigi, dabar augintinės džiugina ne tik šeimininkus, bet ir savo sekėjus.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder