Palanga - draugiškas miestas neįgaliesiems

Palangos miesto savivaldybė skiria daug dėmesio neįgalių asmenų poreikiams ir siekia sukurti tokią aplinką, kurioje visi - tiek sveikieji, tiek ir turintieji specialiųjų poreikių - jaustųsi saugiai ir patogiai.

Palangos miesto savivaldybės Socialinės rūpybos skyriaus vedėjo pavaduotojos Renatos Jucienės teigimu, miestas skiria daug dėmesio asmenims, turintiems negalią, poreikiams.

„Siekiame užtikrinti, kad kiekvienas neįgalus asmuo galėtų gauti informaciją taip, kad ji būtų kuo aiškesnė ir lengviau prieinama, atsižvelgiant į jo individualius poreikius ir gebėjimus. 

Savivaldybės administracijos bei miesto įstaigų darbuotojai raginami elektroninių laiškų šablonus ir parašus sukurti atsižvelgiant į asmenų, turinčių regos negalią, poreikius“, - sako R. Jucienė.

Pritaikytos viešosios erdvės

Tvarkant Palangos viešąsias erdves, gatves bei šaligatvius, aplinka pritaikoma ir turintiesiems judėjimo ar regėjimo negalią. Yra įrengiamos patogios šaligatvių nuovažos, spalvomis bei iškiliomis trinkelėmis pažymimos vedimo linijos akliesiems ir silpnaregiams, bendraujama su neįgalių asmenų bendruomenių atstovais, aiškinamasi jų poreikiai.

Siekiant suteikti galimybę regėjimo negalią turintiems žmonėms geriau orientuotis Palangoje, susipažinti su aplinka ir mieste esamais objektais, palengvinti turizmo objektų pasiekiamumą ir pažinimą, Palangoje įrengti du taktiliniai žemėlapiai. 

Vienas, apimantis senąją Palangos miesto dalį, - prie Muzikinio fontano, kitas, atvaizduojantis Palangos Birutės parką, - prie centrinio įėjimo į jį.

Šiuose žemėlapiuose pavaizduoti iškilūs, tūriniai objektai, jie pagaminti iš medžiagos, neįkaistančios nuo kaitrų saulės spindulių. Visi objektai sunumeruoti Brailio raštu, žemėlapio apačioje Brailio raštu pateikiama informacija apie kiekvieną iš jų. 

Prie taktilinių žemėlapių įrengti švyturiai, jiems paleisti reikalinga programa „Step-Hear“, kurią nemokamai galima atsisiųsti Android ir iOS sistemų telefonais. 

Šią programą savo telefonuose turi neregiai. Išmaniuoju telefonu nuskaitęs kodą, žmogus gauna garsinę informaciją apie objektą į savo įrenginį.

Žmonėms, turintiems negalią, pritaikomi visi naujai statomi ar rekonstruojami objektai: Palangos koncertų salė, miesto baseinas, sporto centro arena, autobusų stotis, miesto savivaldybė, įrengiamos aklųjų vedimo linijos, naudojamos ryškios spalvos, įrengiami liftai ar keltuvai, nuovažos.

Patogus baseinas ir mokykla

Palangos miesto baseinas yra vienas pirmųjų maksimaliai pritaikytas žmonėms, turintiems judėjimo ar regėjimo problemų - jiems užtikrinta galimybė saugiai ir patogiai patekti į visas baseino pastato zonas ir naudotis teikiamomis paslaugomis.

Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje yra sudarytos puikios sąlygos mokytis mokiniams, turintiems įvairių negalių: mokyklos aplinka pritaikyta mokiniams, turintiems judėjimo negalią (yra liftas, nuvažiavimo takai, pirmo aukšto, kuriame įkurtos specialiosios klasės, tualetuose įrengti atlenkiami horizontalūs turėklai).

Siekdama išsiaiškinti neįgalių žmonių poreikius, Palangos miesto savivaldybės asmens su negalia gerovės taryba vykdo palangiškių ir miesto svečių apklausą apie įstaigų prieinamumą, kelius ir susisiekimą.

„Nuolat domimės, kokios problemos mieste kyla žmonėms su negalia ir nedelsiant reaguojame. Laukiame apklausos rezultatų. Tikimės sužinoti, ką dar mūsų mieste reikėtų pakeisti, kokias sąlygas pagerinti tokiems žmonėms“, - sako savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus vyriausioji specialistė, Asmens su negalia gerovės tarybos koordinatorė Rasa Piekienė.

Apie tai, kurios Palangos įstaigos yra pritaikytos neįgaliesiems, galima sužinoti ir Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros puslapyje stasis.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder