Palangoje apsilankė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Ukrainos prezidentas Volodomyr Zelensky

Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, liepos 7 d., sulaukė ypatingų svečių – kurortą aplankė ne tik vėl aplankė šalies prezidentas Gitanas Nausėda, kuris dalyvavo Palangos atgavimo šimtmečio minėjimo renginiuose praėjusį savaitgalį, bet ir ypatingas svečias iš Ukrainos – šios šalies prezidentas Volodomyr Zelensky.

„Didelė garbė Palangai – šiandien mūsų kurorte apsilankė net dviejų valstybių vadovai – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Ukrainos Respublikos Prezidentas Volodymyras Zelensky.

Visų palangiškių vardu Ukrainos prezidentui padovanojau unikalų suvenyrą – šviesios atminties palangiškio tautodailininko Alberto Žulkaus kūrinį – medžio dirbinį su gintaru.

Lietuvos ir Ukrainos Prezidentai, lankydamiesi Palangoje, pasigrožėjo Birutės parku ir Gintaro muziejumi.

Neabejoju, kad iš mūsų kurorto jie išsives puikius prisiminimus“, – savo „Facebook“ įraše dėstė Š. Vaitkus.

V. Zelensky į Vilnių atvyko antradienį. Vilniuje įvyko trišalis Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio ir Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininko Charles‘io Michelio susitikimas.

Susitikime daug dėmesio skirta ES Rytų partnerystės asocijuotųjų šalių eurointegracijos perspektyvoms, Ukrainos reformų įgyvendinimui ir saugumo padėčiai Ukrainoje aptarti.

Susitikime buvo aptartas ir nerimą keliantis Rusijos karinių pajėgų telkimas Kryme ir prie sienos su Ukraina.

Trečiadienį Vilniuje prasidėjo dvi dienas vyksianti Lietuvos ir Ukrainos rengiama tarptautinė Ukrainos reformų konferencija.

Dėl pandemijos iš 2020 metų perkeltos konferencijos esminis tikslas – kartu su Ukrainos tarptautiniais partneriais aptarti šalies reformų pasiekimus ir iššūkius, patvirtinti tarptautinės bendruomenės paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui bei reformų procesui.

Ukrainos reformų konferencija dėl vis dar neaiškios COVID-19 situacijos vyks mišriu formatu – dalis dalyvių atvyko į Vilnių, dalis prisijungė virtualiai.

Renginyje dalyvavo Lietuvos ir Ukrainos prezidentai Gitanas Nausėda ir Volodomyr Zelensky, premjerai Ingrida Šimonytė ir Denysas Shmyhalas, dalyvius sveikino Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Konferencijos dalyviai – Ukrainos, Europos Sąjungos (ES) ir NATO, kitų valstybių užsienio reikalų ministrai ir  pareigūnai, tarptautinių organizacijų, tarptautinių finansinių institucijų, verslo ir pilietinės visuomenės atstovai.

O trečiadienį, antroje dieno pusėje, Ukrainos ir Lietuvos Prezidentai V.Zelenskis ir G.Nausėda antroje dienos pusėje atvyko į pajūrį.

Prezidentas G.Nausėda Ukrainos Prezidentui V.Zelenskiui aprodė ir Klaipėdos uostą. 

Beje, Palangos meras Šarūnas Vaitkus jau antradienį Vilniuje bendravo su Ukrainos vadovu V.Zelensky Prezidentūroje surengtame G.Nausėdos priėmime Valstybės dienos proga.

Š.Vaitkų lydėjo sutuoktinė Vilma.

 

Sidebar placeholder